Оваа “вештина” ви гарантира незаборавен секс!

Неверојатна хемија, извонредни вештини, физичка издржливост и оргазам. Според многумина, ова се четирите „состојки“ од кои зависи успешниот секс. Меѓутоа, изгледа дека ова мислење е сосема погрешно.

Дознајте која е единствената „вештина“ што гарантира незаборавен секс

Експертите тврдат дека постои само една работа што гарантира вистинско сексуално задоволство, а тоа е целосната преданост. Главните елементи што ја сочинуваат целосната преданост е концентрацијата во текот на сексуалниот однос, чувството на длабока еротска блискост, добрата комуникација, искреност и желба за причинување задоволство.

Неодамнешните истражувања откриле дека многу луѓе не обрнуваат големо внимание на самиот оргазам, бидејќи сексот може да е лош без разлика дали сте го достигнале врвот или не. Поголемо внимание се обрнува на таканаречената оптимална сексуалност и идејата дека сексот може да биде непресушен извор на задоволство и без оргазмот.

Поголемиот дел од испитаните парови изјавиле дека најважниот елемент на сексуалното искуство е целосната преданост, бидејќи таа подразбира меѓусебна почит, прифаќање и нежност. Изгледот, телото и техниката се на дното од листата на приоритети, бидејќи добрите партнери доаѓаат во сите форми и големини, а вештините зависат од искуството.

Мора да признаеме дека сето ова звучи логично и покрај тоа што можеби целосно ќе ни го смени сфаќањето за сексот.

Слични објави

Мима Караџиќ: Не носам маска, ниту пак бев во изолација, излегувам секоја вечер и ќе продолжам да го правам тоа! (ФОТО)

Што ќе научи секој хороскопски знак овој септември?

Igor

Милан Калиниќ кажа виц за Миле Китиќ и сите во студиото „прснаа“ од смеење (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Овие хороскопски знаци секогаш се борат за правда!

Igor

Најдобрата природна маска за брз раст на косата

Igor

РИЈАНА: Не ни можев да замислам подобар партнер, подготвена сум светот да види што создадовме заедно

Igor

Остави Коментар

1 × три =

Слични објави

Емина Јаховиќ фатена во љубовен триаголник! Турските медиуми открија со кој кошаркар е во тајна љубовна врска! (ФОТО)

Igor

Шерон Озборн го прати асистентот во пожар, а потоа му даде отказ! (ВИДЕО)

Слободен Печат

ИЗБЕРЕТЕ ЈА ВИСТИНСКАТА БОЈА: Истакнете ги очите со соодветната сенка за вас

Igor

РИТА ОРА: Ме поврзуваат со секој маж со кој ќе ме видат

Igor

ОТКРИЕНА ТАЈНАТА: Што се случуваше 7 часа пред да биде објавено дека Меган се породила?

Igor

Се препорачува: Ова треба да го направите 3 минути по туширањето

Igor