Ова се цените за новогодишните настапи на Цеца, Шерифовиќ, Дара Бубамара, а погледнете за колку ќе пее Дино Мерлин во Скопје! (ФОТО)

Полека започнува да се зборува кој каде ќе настапува за Нова Година, а белградските ресторани се натпреваруваат кој ќе ја има како гостин најоглемата ѕвезда.

Како и секоја година, така и сега највисока цена за настап за нова година има Цеца, која ќе добие 80 илјади евра.

И оваа година најплатена е Цеца, која после настап за новогодишната ноќ ќе биде побогата за 80,000 евра, а со Цеца ќе настапува и Слоба кој ќе земе 15.000 евра.

Марија Шерифовиќ и Алексндра Пријвиќ може да се пофалат со високи хонорари. Марија има „тезга“ за Нова Година од 45.000 евра, а Александра 35.000 евра.

Дарко Лазиќ и Џани, ќе земат по 30.000 евра, а за новогодишната ноќ тој ќе пее со двете колешки Слаџа Алегро и Дара Бубамара кои ќе земат по 20.000 евра, рекол извор добро упатен во овој бизнис.

Инаку знаете дека скопјани за најлудата ноќ ќе ги забавува босанската ѕвезда Дино Мерлин. Неговиот настап наводно ќе изнесува 80.000 евра. Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов изјави дека пејачот нема да го чини градот ниту денар.

Слични објави

Ѕвездите од „Врба“ гости во „Еден на Еден“: Жаре ги натера да го раскажат филмот со рапување (ВИДЕО)

Igor

Ева Мендез: Фигурата ја довела до совршенство, но не и чувството за мода (ФОТО)

Igor

Ретко имаме прилика да ги видиме: Селин Дион ги покажа деветгодишните близнаци (ФОТО)

Igor

Ана Николиќ покажа како намалила повеќе од 50 килограми (ВИДЕО)

Еспресо

Хејли и се заканува на Селена! Манекенката повторно ја обзема љубомора

Igor

Фаза 4: Марвеловите јунаци во нова офанзива

Еспресо

Остави Коментар

1 × два =

Слични објави

ПОТВРДЕНО: Дикаприо и Де Ниро во новата драма на режисерот Скорсезе! (ВИДЕО)

Еспресо

ЛУНА ПОД НОЖ: Конечно ги доби силиконите што ги сакаше (ВИДЕО)

Igor

Не тагуваше долго: Ријана веќе има ново момче?

Еспресо

Откако беше критикуван зошто ги „удира жените по задникот“, Џанлука „реши да се поправи“ (ВИДЕО)

Igor

Бред Пит повторно се впушти во нова романса! (ФОТО)

Еспресо

Атрактивната манекенка по ТРЕТПАТ го откачува истиот дечко!

Igor