Ова е знак со најсилна интуиција: Toa што тие го гледаат малкумина се во состојба да го забележат

Вагата е е во состојба да ве прочита „како отворена книга, а притоа да не бидете свесни за тоа.

Исклучително правичниот знак има уште една силна страна – интуицијата. Ако сте родени во знакот на Вага секогаш се потпирате на шестото сетило.

Претставниците на овој знак се рационални, нежни, љубезни и многу друштвени. Вагите сакаат да комуницираат, имаат исклучително остро чувство за правда и секогаш се држат до тоа.

Вагите се проникливи, препознаваат лажлив човек на километри. Често се склони кон перфекционизам и подготвени да трошат дополнително време само за да бидат сигурни дека сè ќе биде чесно.

Ако добиете совет од Вага, бидете сигурни дека тоа е најдобриот совет што сте можеле да го добиете.

Слични објави

Дали „One direction“ најавија повторно враќање на сцената? Лијам откри повеќе од тоа што треба!

Еспресо

„Пријатели” повторно заедно поради снимање на специјал

Еспресо

Роби Вилијамс по три недели карантин стигна дома, децата потрчаа да го гушнат (ВИДЕО)

Еспресо

Сегашниот сопруг на Северина против поранешниот: Тоа не го прават луѓе, го прават длабоко несреќни личности! (ФОТО)

Еспресо

4 хороскопски знаци кои најмногу ги изневеруваат партнерите

Еспресо

Гитарата на Курт Кобејн ќе биде понудена на аукција: Почетната цена – милион долари!

Еспресо

Остави Коментар

2 × четири =

Слични објави

Кирк Даглас, актерот од златното доба на Холивуд, почина на 103-годишна возраст

Васко Спасоски

Никогаш не на­не­су­вај­те шмин­ка со вал­ка­ни четки

Igor

ГОЛЕМА ЉУБОВ: Водителот на Евросонг лудо вљубен во својот сопруг

Igor

Мишел Обама откри како изгледало растењето на нејзините ќерки во Белата куќа (ФОТО)

Igor

ПОЛНИ 6 ГОДИНИ: Кејт избра специјална егзотична локација за роденденот на Џорџ

Igor

Синди Крафорд ја чуваше ќерката од лоши момци, а сега таа е во врска со еден од „најлошите“ (ФОТО)

Igor