Новиот моден тренд сам ги менува боите: Патики по кои побудалеа сите (ВИДЕО)

Пристигна уште еден новитет! Од целосно бели патики кои сите ги обожаваме, до многубројни бои кои ќе се создадат со само еден ваш чекор…

Ова е сјајна вест за љубителите на откачени обувки.

Имено, познатиот бренд Converse ги здружи силите со креативците од Chinatown Market за да креираат патики кои на природна светлина целосно ја менуваат бојата.

Додека се наоѓате во затворен простор, тие се целосно бели и на нив не се гледаат траги од ниту една друга боја, меѓутоа кога ќе излезете, на природно сончево светло, тие стануваат портокалово-сино-виолетови.

Нивната разумна цена и достапноста се причина зошто овие патики веднаш по лансирањето доживеаа голем успех. Имено, за високиот модел на патики ќе морате да издвоите околу стотина долари, а за нискиот околу 85 долари.

Основачот на Chinatown Market Мајк Шерман за патиките вели:

– Се што е потребно за патиките да ја променат бојата е сончева светлина. Во тоа е нивната убавина. Не ви е потребна никаква посебна технологија, не треба да бидете уметници. Не ви даваме кутија со фломастери па да ви кажеме „Сега сами направете си кул патики“. Нема трикови, тие се менуваат додека се движите.

Слични објави

„Ќерка ти не ја пипнав поради тебе“! Луна Џогани веќе не може да трпи – поднесе кривична пријава против оваа пејачка (ФОТО)

Igor

Работа од соништата или од пеколот: Колку заработуваат дадилките на Kардашијан?

Igor

Актерката облече мал тесен фустан со ДЕКОЛТЕ до папок (ФОТО)

Igor

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат и уништат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Еспресо

The Chicks имаат нова песна! (ВИДЕО)

Igor

Пет месеци по породувањето, Сека Алексиќ се соблече во бикини: Треба уште доста да се работи… (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Осумнаесет − шест =

Слични објави

Кралицата Елизабета ѝ го честита роденденот на Меган Маркл

Еспресо

Некст Тајм со нова преработка – погледнете за која песна станува збор (ФОТО)

Igor

Кортни Кардашијан објавила полугола селфи фотка, а Џеј Ло ѝ дала комплимент кој долго ќе го памети (ФОТО)

Igor

Видео хороскоп за 5 август 2019, понеделник

Igor

Речиси непрепознатлива: Селин Дион во вакво смело издание досега не сте ја виделе (ФОТО)

Igor

Бела Хадид позираше без маица, а градите ги покри со бурито (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian