Нови детали за Турчинот кој го уби Шабан Шаулиќ!

Турчинот Алсин Левент (35) кој е виновник за сообраќајната несреќа во која загина пејачот Шабан Шаулиќ, се уште е во истражниот затвор.

Според Државното обвинителство во германскиот град Билефилд, прашање на денови е кога ќе биде комплетиран извештајот за удесот на автопатот.

Државниот обвинител Кристоф Макел вели дека на јавноста ќе и биде даден и извештај од вештакот за причината на трагедијата која однесе два живота. Покрај легендарниот пејач загина и неговиот клавијатурист Мирсад Кериќ.

-Обвинетиот дефинитивно немал возачка дозвола. За време на истрагата потврдено е дека возачот на маздата Алсин Левент на 17 февруари 2019 година бил под дејство на алкохол и дрога (канабис), изјави државниот обвините Кристоф Макел.

Шаулиќ со тешки повреди беше пренесен во болница, но почина набрзо по приемот. Неколку дена подоцна беше погребан во Белград во Алејата на заслужните граѓани.

Слични објави

Раперката Дијана Ог има нова песна – „Панамера“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Јелена Јованова – Тресеше како да нема крај и како да ќе нема утре!

Еспресо

ФОТО | И Ноне се пошегува на своја сметка: Погледнете како изгледа нејзината новогодишна елка!

Васко Спасоски

ПОЧНУВА СЕЗОНАТА НА ЛАВОТ: Периодов ќе им донесе среќа на ОВИЕ хороскопски знаци

Igor

МЕЛАНИЈА ТРАМП КОРИСТИ ДВОЈНИЧКА? Оваа снимка од Нормандија го докажува тоа! (ВИДЕО)

Igor

Карлеуша ужива во Хрватска: Објави жешка фотографија и направи хаос на интернет (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

пет + 10 =

Слични објави

Дали сте сексуално компатибилни со партнерот? Овие знаци покажуваат дека не сте!

Igor

Карлеуша објави жешко селфи доцна навечер: Градите кипат од сите страни (ФОТО)

Igor

На црвениот тепих Ријана „се бореше“ со наметката (ФОТО)

Igor

Модерно семејство: Музичарот на зимување со сегашната и поранешната партнерка (ФОТО)

Еспресо

Да кажеме дека е убава е премалку! Ќерката на Мелита изгледа како холивудска актерка! (ФОТО)

Igor

Шарлот од „Сексот и Градот“ откри која е најодвратната сцена која ја снимила (ВИДЕО)

Igor