Неочекувано! Огњен Врањеш ги повлече сите тужби против Јелена Карлеуша (ФОТО)

Фудбалерот Огњен Врањеш ја повлече кривичната тужба против Јелена Карлеуша, соопштија денеска неговите правни застапници во Првиот основен суд во Белград.

Босанскиот фудбалер ја тужеше Јелена за кривично дело – навреди на фејсбук-страницата во јануари оваа година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Да потсетиме, Врањеш денеска требаше да се појави на суд, но наместо тоа беше кажано дека ја повлекува кривичната тужба.

 

View this post on Instagram

 

9-11

A post shared by Ognjen Vranjes (@ognjen_vranjes) on

Но, како што пишуваат српските медиуми, Врањеш не ја повлекол само оваа тужба, туку сите тужби против Јелена.

– Сите постапки, тужби, парнични и кривични пријави против Јелена се повлечени – изјавила правната застапничка на фудбалерот.

Слични објави

Сенидах објави фотка и собра преку 70.000 лајкови: Овој нејзин стајлинг ќе го копираат сите девојки! (ФОТО)

Што ќе научи секој хороскопски знак овој септември?

Igor

ПОЗЛАТЕНИ ЧЕШМИ И 70 СОБИ: Моделот со балканско потекло слави роденден со ГРАНДИОЗНА ЗАБАВА

Igor

Гвинет Палтроу позираше целосно гола, некои се згрозија од фотографијата (ФОТО)

Igor

Дама која му пркоси на времето: 65-годишната манекенка изгледа ТОЛКУ ДОБРО во бикини, ја прашуваат ДАЛИ Е ОД ОВАА ПЛАНЕТА

Igor

По овој модел полудеа сите: Моторџискиот крој на кожени јакни оди во историја (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

17 − 5 =

Слични објави

Како правилно да го негувате лицето во есенските денови?

Igor

Прв пат го покажа најмалото дете: Ким Кардашијан го покажа својот син пред светот (ФОТО)

Igor

Ѓорѓе Давид откри како реагира ќерка му кога ќе го види во сукња (ФОТО)

Еспресо

Што вели секој хороскопски знак после сексот?

Igor

Како да имате затегнато лице како Меган Маркл? Тајната не е во скапи препарати (ФОТО)

Igor

Мадона ги продава ЛИЧНИТЕ ПРЕДМЕТИ, меѓу нив и прошталното писмо на Тупак

Igor