НЕОБИЧНА СОРАБОТКА: Еве во каков заеднички проект се вклучени Опра и принцот Хари

Принцот Хари за 2020 година најави необичен и возбудлив проект во кој тој ќе соработува со познатата Опра Винфри.

Веста за нивната соработка ја објавил на официјалниот профил на Инстаграм, споделувајќи „возбудливи вести“ со своите следбеници.

Тој и Опра заедно ќе работат на серијал за ментално здравје, како партнери, креатори и извршни продуценти. Притоа, принцот изјавил дека доброто ментално здравје е клуч за сè.

„Голема е одговорноста ова да го направиме така како што треба да биде. Ќе ви презентираме факти и научни податоци околу свеста за темата која е толку релевантна во овие времиња“, напишал принцот.

Тој се надева дека соработката со Опра ќе биде позитивна, но и дека ќе допре до луѓето низ целиот свет, особено оние кои се соочуваат со ментални проблеми.

Слични објави

Домот е таму каде што е срцето: РИТА ОРА купила луксузна вила во Приштина

Igor

Сораја овој пат потполно ги излуди обожавателите! (ФОТО)

Еспресо

ЏОРЏИНА РОДРИГЕЗ се појави во свилена „пижама“ и ги ОСВОИ СИТЕ ПОГЛЕДИ (ФОТО)

Igor

Здраво, Роберт Де Ниро сака да ви каже нешто! (ВИДЕО)

Еспресо

„Смета дека парите може попаметно да се потрошат“ – Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Еспресо

Шокантната исповед на Бела Хадид за првиот човек на Викторија Сикрет го затресе светот: „Ме тераше да ги соблечам гаќичките“

Еспресо

Остави Коментар

4 × оне =

Слични објави

Ексклузивни фотографии од „Златна бубамара“ – Погледнете како е вечерва во „А1 Арената“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Нови правила: Коронавирусот ја измени постапката за доделување на следните Оскари

Еспресо

Александра Пријовиќ го крштева синот: На бебето му отвориле сметка во банка, позната е и сумата што ја издвоиле

Еспресо

Славната актерка откри шокантни вести: На сите им беше мило кога го победи ракот, но сега повторно е болна

Еспресо

Масажа со лажица за лице без брчки

Igor

Манекен на модната недела во Париз шеташе како „пијана жирафа“: Ја насмеа и Ана Винтур (ВИДЕО)

Igor