Некој го купил смачканиот автомобил на Дарко Лазиќ, а причината е бизарна

Автомобилот со кој Дарко Лазиќ доживеа соообраќајна несреќа беше целосно уништен, но и таков е продаден на обожавател на пејачот, кој го купил од отпад.

„Мојот автомобил беше смачкан. Не ми паѓаше на памет да го поправам и го испратив во отпад. Но, еден ден ми се јавија дека некој сака да го откупи. Се збунив, кој би купил отпад, кога не ни може да го поправи. Ништо не ми беше јасно, а и сигурен сум дека во таа кола има лоша карма. Но, ми велат дека купувачот знае сè и дека сака да го има. ‘Ништо не ми е важно, тој автомобил беше на Дарко Лазиќ, само тоа ми е битно’, велел купувачот“, изјавил шокиран Дарко Лазиќ.

Од таа сообраќајка Лазиќ едвај извлече жива глава, беше во вештачка кома, состојбата постојано му се менуваше, беше опериран, но за среќа, сега е добро и успешно закрепнува.

Слични објави

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Еспресо

Поранешната манекенка Цеце Орешкова објави фотка во бикини, а позата која ја направи ќе ви го крене притисокот! (ФОТО)

Igor

И Калиопи почна да изненадува: Пејачката објави фотка со деколте до папок (ФОТО)

Васко Спасоски

Фатална Колумбијка која мами воздишки кај мажите ширум светот (ФОТО)

Еспресо

Селена Гомез се бори со биполарно пореметување – Отидов во психијатриска болница и добив дијагноза

Еспресо

Поради својот заштитен знак ДОБИВА СМРТНИ ЗАКАНИ (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

петнаесет − четири =

Слични објави

„Насилна за мажи, совршена за девојка“: Заводливиот хит на Ненси Синатра кој и денеска е провокативен! (ВИДЕО)

Еспресо

Обид за фалсификат: Два месеци затвор за актерката Лори Лохлин за поткуп

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ во мини-фустан со гол грб, а глетката околу неа е тешка да се опише со зборови! (ФОТО)

Еспресо

Марија Шерифовиќ лута на Македонците (ФОТО)

Igor

Се обрати принцот Хари преку видео: „Нашиот живот драстично се промени“

Еспресо

Лајонел Ричи на својата ќерка Софија не ѝ препорачува кариера во шоубизнисот!

Еспресо