14.8 C
Скопје
03:00 - 28 септември, 2023

Некој го купил смачканиот автомобил на Дарко Лазиќ, а причината е бизарна

Автомобилот со кој Дарко Лазиќ доживеа соообраќајна несреќа беше целосно уништен, но и таков е продаден на обожавател на пејачот, кој го купил од отпад.

„Мојот автомобил беше смачкан. Не ми паѓаше на памет да го поправам и го испратив во отпад. Но, еден ден ми се јавија дека некој сака да го откупи. Се збунив, кој би купил отпад, кога не ни може да го поправи. Ништо не ми беше јасно, а и сигурен сум дека во таа кола има лоша карма. Но, ми велат дека купувачот знае сè и дека сака да го има. ‘Ништо не ми е важно, тој автомобил беше на Дарко Лазиќ, само тоа ми е битно’, велел купувачот“, изјавил шокиран Дарко Лазиќ.

Од таа сообраќајка Лазиќ едвај извлече жива глава, беше во вештачка кома, состојбата постојано му се менуваше, беше опериран, но за среќа, сега е добро и успешно закрепнува.

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....