Неговата ХУМАНОСТ нема цена: Хју Џекман повика ПРОСЈАК на вечера

Хју Џекман минатата недела ја воодушеви јавноста кога во тек на прошетка наиде на просјак и му подари 100 фунти, односно 115 евра и потоа го повика да му прави друштво на отворањето на еден луксузен ресторан.

Просјакот низ шала кажал дека не е доволно добро облечен за таа прилика, на што Хју Џекман се насмеал од срце. Откако се нашалија, поразговараа за животот, сведочат случајните поминувачи.

Жената која присуствувала на овој трогателен разговор, се воодушеви од природноста на глумецот и изјави дека не сфатила веднаш дека е тој бидејќи носел капа.

 

Слични објави

Есента никогаш не изгледала подобро! Шик парче облека кое ќе ве стопли и направи да изгледате фантастично (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Станија провоцира со жешкиот задник (ФОТО)

Igor

Актерката ПРЕСРЕЌНА, дознала дека е бремена во петтата деценија од животот

Igor

Романа веќе не е во затвор, чека депортација: Нејзиниот партнер ќе ги врати парите што ги украле

Еспресо

Арета Френклин го објави најголемиот хит во кариерата, Калиопи заврши со снимањето на вториот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Ќерката на Алек Болдвин со ПЕРВЕРЗНИ слики на социјалните мрежи повторно го лути својот татко! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

8 + тринаесет =

Слични објави

Славата и парите ја поправија! Луна Џогани има неколку килограми повеќе (ФОТО)

Igor

СЕ МАЖИ ЌЕРКАТА НА ЛЕНИ КРАВИЦ: На свадбата бил и Џејсон Момоа со храбар моден избор (ФОТО)

Igor

Меланија Трамп ги разлути твитерџиите: Белата куќа побрзо го изгради тенискиот терен отколку што ги тестираше луѓето за корона!

Еспресо

Дали Панчо ја испровоцира и Сека Алексиќ? Жени, научете да си го сакате вашето тело! (ФОТО)

Еспресо

Реставрирал историска слика од Богородица, па ја искасапил до непрепознатливост

Еспресо

Живеела како калуѓерка, а потоа станала ѕвезда во филмовите за возрасни: Црквата ме уништи, а ова ми беше најголемиот проблем!

Igor