19.8 C
Скопје
05:17 - 20 јули, 2024

Неговата ХУМАНОСТ нема цена: Хју Џекман повика ПРОСЈАК на вечера

Хју Џекман минатата недела ја воодушеви јавноста кога во тек на прошетка наиде на просјак и му подари 100 фунти, односно 115 евра и потоа го повика да му прави друштво на отворањето на еден луксузен ресторан.

Просјакот низ шала кажал дека не е доволно добро облечен за таа прилика, на што Хју Џекман се насмеал од срце. Откако се нашалија, поразговараа за животот, сведочат случајните поминувачи.

Жената која присуствувала на овој трогателен разговор, се воодушеви од природноста на глумецот и изјави дека не сфатила веднаш дека е тој бидејќи носел капа.

 

Слични објави

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо
Се вчитува....