НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Љубовни разочарувања, паузи, неизвесност

Дознајте што ве очекува во текот на оваа недела и на што треба да обрнете повеќе внимание, според хороскопскиот знак.

ОВЕН

Оваа недела немате никаква причина за загриженост. На љубовен план имате силни емоции и многу страсти. Имате и доволно енергија, па нема да имате проблеми ниту со работата, ниту со здравјето.

БИК

Работната ситуација се стабилизира. Во поглед на љубовта сте исполнети со убави чувства. Но, внимавајте на исхраната, бидејќи во овој период сте склони кон јадење, а со тоа и кон вишок килограми.

БЛИЗНАЦИ

Што и да започнете, ви се чини дека ви оди од рака. Ќе се сретнете со личност од минатото која ви буди убави чувства, но обидете се да не ја повредите сегашната љубов. Склони сте кон алергии, но и кон несакани емоции.

РАК

Овој период вашиот фокус е на работата и на парите. Имате поволни околности. Можете да бидете целосно сигурни во љубовта на вашиот партнер. Имате мали проблеми со респираторниот систем.

ЛАВ

На работа ве чекаат многу успеси еден по друг, нештата се онакви какви што сакате да бидат. Не сте сосема задоволни од љубовната ситуација. Имате чести главоболки, очен притисок, но и емотивни изливи.

ДЕВИЦА

Нема да ви биде лесно да реализирате сè што сте замислиле. На емотивен план, сакате новата врска да биде што потајна на почеток. Имате недостаток на енергија и многу сте изморени, а ве мачи и низок притисок.

ВАГА

Во следниот период ќе разговарате на важни теми и ќе завршите одговорна задача. Ќе се запознаете со некоја нова личност. Здравјето општо ви е добро, па поради тоа сте и многу релаксирани и безгрижни.

СКОРПИЈА

Овој период е важен за деловно напредување. Очекувате убави вести за нова работа. Врската ви е релативно стабилна. Здравјето ви е добро, но морате да внимавате на ‘рбетот и на зглобовите.

СТРЕЛЕЦ

Едно патување ќе ви донесе многу позитивни промени на работа. Во љубовта, одамна сакате да запознаете една личност, а сега конечно имате и прилика за тоа. Имате вишок енергија, бидете физички активни.

ЈАРЕЦ

Во следниот период ќе имате подобрување на финансиско поле. Кога е љубовта во прашање, среќни сте што имате стабилна и искрена врска. Но, морате да внимавате на внесот на течности, за да избегнете уринарни проблеми.

ВОДОЛИЈА

Задоволни сте од соработката на деловно поле. Имате поддршка и од саканата личност за сè што ви паѓа на памет. Чувствувате постојан замор и недостаток на енергија, најдете време за да се одморите.

РИБИ

Ве очекува период во кој лесно ќе ги завршувате сите обврски. Тоа ќе остави одличен впечаток кај другите. Љубовта ви е стабилна и нема големи промени. Здравјето е добро, внимавајте на настинки.

НЕ МОЖЕТЕ ПРОТИВ НИВ: Ова се НАЈТВРДОГЛАВИТЕ хороскопски знаци

Слични објави

Пејачката е трудна, но не сака брак?

Igor

Анабела ја прозиваа дека НАЈДОБРО ЈА ОТВОРА УСТАТА и дека и ќерка ѝ ја научила на тоа, а сега таа на сите им ги ЗАТВОРИ УСТИТЕ (ВИДЕО)

Igor

Има што да покаже: Пејачката Наташа Малинкова позира во бикини! (ФОТО)

Еспресо

ДАНИ ДИМИТРОВСКА со нов имиџ: Денес сакам да биде шарено

Igor

Луна Џогани лупи краставица, а кога ќе видите како го прави тоа ќе се смеете два дена! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ако нема драма, тој ќе ја измисли! Психолошки профил на хороскопските знаци – Лав

Еспресо

Остави Коментар

оне × четири =

Слични објави

По судењето со Карлеуша, Цеца доби подарок! Ова не го очекуваше! (ФОТО)

Еспресо

Неда Украден за славата имала помош: Погледнете како со внуките витка сарма (ФОТО)

Igor

КОЈ НАЈМНОГУ МУ ОДГОВАРА НА ЛАВОТ? Четири најубави парови според хороскопот

Igor

Ако не сте послушни граѓани, тогаш ќе имате проблем со мене! Марија Шерифовиќ се закани! (ФОТО)

Васко Спасоски

Викторија Бекам после 10 години се насмеа: Нејзиниот син објави слика на која сите гледаат во нејзините заби! (ФОТО)

Еспресо

Лепа Брена и снашката подетинеа: Исплива НИКОГАШ ОБЈАВЕНА ФОТКА! (ФОТО)

Igor