НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Биковите да бидат трпеливи, Стрелците да внимаваат на грешки

Прочитајте што ве чека во следните седум денови, според хороскопскиот знак.

ОВЕН

Имате идеална шанса да покажете значаен напредок на работа. Не се колебајте, бидејќи и онака веќе доволно пропуштивте. Саканата личност има неразумни очекувања од вас. Не носете избрзани одлуки под притисок. Внимавајте на коските и зглобовите.

БИК

Работата не оди онака како што сте ја замислиле, но мора да признаете дека и актуелната ситуација не е лоша. Не се обидувајте по секоја цена да ги спроведете своите замисли на дело. Личното незадоволство може да ви предизвика и проблеми во односите со саканата личност. Бидете трпеливи.

БЛИЗНАЦИ

Се преиспитувате дали некаде сте погрешиле во работата. Потпрете се на своите таленти и почитувајте ги авторитетите. Со доволно трпение можете да ги решите и емотивните проблеми кои постојат кај вас извесно време. Најважно е да бидете искрени и јасни, за да спречите потешкотии во комуникацијата со партнерот.

РАК

Вашиот труд сигурно ќе биде награден, но веќе одамна губите интерес и трпение кога се во прашање професионалните планови. На емотивно поле, вие сте преполни со чувства кои немате каде да ги канализирате, бидејќи веќе направивте неколку последователни грешки во чекори со личноста за која сте заинтересирани. Чувајте се од алергии.

ЛАВ

Онаму каде интересот и финансиите се во прв план, нема место за емоции. Најдете задоволство во својата работа, за да одолеете на нагонот да дадете отказ. На љубовно поле ве мачат нечии лаги и премолчувања, а тоа прави да се чувствувате непријатно. Но, добра вест е што ова е кратка и брзо минлива криза. Чувајте го респираторниот систем.

ДЕВИЦА

Непромислено ги комплицирате сите односи, вклучително и оние со колегите од работа. Запрете, пред да доживеете психолошки пад. Саканата личност постојано ја бара вашата поддршка, а конечно треба и да ѝ го посветите потребното внимание пред да дојде до конфликт.

ВАГА

Еден настан на работа ќе ве научи да ја контролирате својата нетрпеливост. Верувате во своите интелектуални способности, но треба да ги контролитате нереалните очекувања. Можни се ситни компликации во односите со саканата личност, кои ако не ги запрете навреме, може да доведат до сериозен меѓусебен конфликт.

СКОРПИЈА

Пречувствителни сте, земате сè при срце, но на сметка на тоа вашата финансиска ситуација е постабилна од кога и да било. Бидете умерени. Опкружени сте со ведри и расположени луѓе, а тоа компензира за емотивната стагнација. Забавувајте се повеќе, но внимавајте и на зглобовите.

СТРЕЛЕЦ

Очекувате одредени промени во кои вие ќе ја имате главната улога. Но, трпението овој период не е ваша доблест, па можни се тензии и лошо расположение. Фантазирате со саканата личност да заминете некаде, но бидете сигурни дека и таа го сака истото. Контролирајте го редовно крвниот притисок.

ЈАРЕЦ

Склони сте кон непромислени потези. Застанете зад своите постапки, преземете одговорност и решете ги проблемите. На партнерот му треба вашата поддршка и толеранција, но вие сте премногу дефокусирани за да можете целосно да го обезбедите тоа. Време е за нова стратегија за емотивните односи.

ВОДОЛИЈА

Многу нешта кои ве мачеа ги доведувате до разрешница. Потребно е да размислувате со ладна глава и добро да се организирате. Во љубовта, чувствувате потреба да се повлечете од драматичните односи, но добро би било тоа да биде соопштено и на другата страна. Чувајте се од повреди.

РИБИ

Точно знаете каде води вашиот професионален развој и свесни сте за сите свои квалитети. Полни сте со енергија, волја и трпеливост. Од друга страна, на емотивно поле сте нестабилни, а коментарите на саканата личност не помагаат во подобрување на ситуацијата. Можна несоница.

Слични објави

Според науката ова е најубавиот маж на светот! (ФОТО)

Еспресо

ПАДНА ОДЛУКА: МТВ го избра нашиот евровизиски преставник (ФОТО)

Еспресо

Најприближни до совршенство: Ова се најубавите 10 жени на планетата

Igor

Миг Џегер се чувствува многу подобро по операцијата на срцето

Igor

Ова е актерката со која Чолиќ се забавувал! Песната „Ноќ ми те дугује“ е посветна на неа! (ВИДЕО)

Igor

Мадона имала детство полно СТРАДАЊЕ и БОЛКА, а овие податоци не сте ги знаеле!

Igor

Остави Коментар

19 − 11 =

Слични објави

КАЈЛИ ЏЕНЕР објави нови фотки, па се најде на ѕидот на срамот (ФОТО)

Igor

Романтичната љубовна приказна на еден од најголемите холивудски заводници, актерот Метју Меконахи!

Слободен Печат

ПРСТЕН ВРЕДЕН НАД 600.000 ЕВРА: Откако ја тргна ракавицата многумина останаа шокирани! (ФОТО)

Igor

Наташа Беквалац прекрасна и совршена дури и додека вежба! (ФОТО)

Еспресо

Џек Николсон со години живеел во лага: Мислел дека мајка му е негова сестра, вистината ја дознал откако починала

Igor

Се зборуваше дека бил и со Анабела и со Луна, пејачката наводно демантирала

Igor