НЕ ЗНААТ ШТО СО ПАРИТЕ: Нема да верувате колку пари дал Николас Кејџ за неговиот миленик ОКТОПОД (ФОТО)

Многу светски ѕвезди имаат прилично бизарни барања кога станува забор за настапите или за проектите на кои работат. Постојат и такви кои подеднакво чудно живеат и кога ќе се исклучат камерите.

Така, популарниот глумец Николас Кејџ си купил октопод за 146.000 долари, а за него вели дека му помага во работата.

Nicolas Cage - Octopus

Кејти Пери своети куче Нагет го вклучила во снимање на реклама, го носи секаде со неа па дури нарачала дизајнирана пижама со ликот на својот љубимец.

Related image

Карл Лагерфилд по смртта целото свое наследство од околу 200 милиони долари и го оставил на неговата мачка Шупет која има свој возач, ајпад, слушалки, инстаграм-профил, а Карл додека бил жив изјавил дека би сакал законот да дозволува да се ожени со неа.

Мајк Тајсон имал три тигри, од кои едниот му го избил златниот заб кога се обидел да го бакне. Кога се утврдило дека Тајсон нема дозвола за тигарот и за двете тигрици, му ги одземале.

Youtube

 

Парис Хилтон има околу 20 кучиња кои ги украсува со дијаманти и друг скапоцен накит, а им изградила и минијатурна верзија од нејзината вила со двор, клима, греење, кревети, шкафови, дизајниран мебел.

paris hilton doghouse

Слични објави

Актерот Милош Биковиќ има беровско потекло! (ФОТО)

Васко Спасоски

БОЛЕСТА СЕ ПРОМЕНИЛА: Познатата пејачка откри ЗОШТО НЕ можела да се ОСТВАРИ КАКО МАЈКА!

Igor

И кажа дека не ја сака! Ова е момчето кое и го скрши срцето на Кортни Кардашијан! (ВИДЕО)

Igor

Се ближи Велигден: Да се потсетиме на некои интересни факти за најголемиот христијански празник

Еспресо

Болеста го направила своето: Поранешниот голем заводник изгледа непрепознатливо (ФОТО)

Igor

Бред Пит во врска со 25 години помлада колешка?

Igor

Остави Коментар

16 − 14 =

Слични објави

Ефто Пупиноски: И јас и Дино Мерлин наполнивме плоштади, ама јас пеев за 40 пати помала цена!

Васко Спасоски

Како започнал трендот за китење елка (ФОТО)

Слободен печат

Зар некој може да те замени? 12 години без Тоше

Igor

Бритни Спирс им возврати на луѓето кои ја исмејуваа за фотографиите што ги објавува! (ФОТО)

Еспресо

Славниот пејач НАПАДНАТ со нож и ограбен: Многу е вознемирен и потресен!

Еспресо

Посни марципан-колачи со ореви (РЕЦЕПТ)

Igor