21.8 C
Скопје
00:59 - 16 јули, 2024

НЕ САКААТ ДА СЕ ВРЗАТ: Овие три хороскопски знаци не се за врска

Не се залудувајте по нив, бидејќи тие иако теоретски знаат што е љубов, во пракса тешко се снаоѓаат со своите емоции.

Ова не значи дека треба да бегате од нив, но обидете се очекувањата и надежите да ги сведете на минимум за да не бидете повредени.

Еве со кои хороскопски знаци не е лесно да се биде во врска:

ЛАВ

Лавовите се привлечни затоа што се самоуверени и спремни да се дружат со сите. Понекогаш се драматични, но во целина се работи за креативни и друштвени личности.

Овој огнен знак го сака животот, силен е, но негова слаба страна е спремноста на компромиси. Иако се идеални пријатели, како љубовни партнери се тешки за излегување на крај. Егоистични се, арогантни и често нефлексибилни.

СКОРПИЈА

На Скорпиите страста им е на прво место и нивната приврзаност многу зависи од застапеноста на сексот во врската.

Од нив очекувајте љубомора и приговори, особено доколку стагнирате на поле на страста. Исто така, со нив е тешко да се преговара и договара, па компромисите би биле доста тешки.

ВОДОЛИЈА

Водолиите се навидум ладни и не покажуваат емоции, додека во нив се случува сериозна експлозија со која ни самите не знаат да се справат.

Но, тие избираат зборови, организираност и јасност. Планираат премногу, па затоа врската со нив оди од една во друга крајност. Неодлучни се, а некогаш нивната неодлучност може да биде протолкувана како ладнокрвност и незаинтересираност. Влегуваат брзо во врски, а така и ги завршуваат.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....