Наоми Кембел, Синди Крафорд, Клаудија Шифер: Интригантни кралици на модните писти (ФОТО)

Клаудија Шифер, Наоми Кембел и Синди Крафорд се имиња кои оставија голема трага на светските модни писти. Ова се интригантни детали кои ги обележија кариерите на познатите жени, поради кои во 90-те во употреба влезе изразот супермодел.

Profimedia

Наоми Кембел (49) поради своите неверојатно долги и витки нозе е наречена „црна пантерка“. Кариерата ја започнала како 7-годишно девојче глумејќи во спотот на Боб Марли „Is this love“. Во април 1988 година заблеска на насловната страница на париски „Вог“ како прв модел со темна боја на кожата.

„Тешкиот“ карактер е она по што ја препознаваат нејзините соработници, а токму тоа и донело многу тужби и дури четирипати е осудувана поради напади на соработници. Пред 12 години, по признанието дека ја нападнала соработничката, осудена е на општествено корисна работа. Собирала ѓубре во дизајнерска облека со круна на главата. На крај дури ги нападнала и полицајците бидејќи на аеродромот не можела да си ги најде куферите, поради што доживотно и забраниле да лета со „British Airways“.

Profimedia

Синди Крафорд (53) никогаш немала проблем јавно да признае дека имала естетска корекција на 28 години. И нејзиниот живот ја интригираше јавноста долго време. Таа беше во брак со Ричард Гир, а денес е мажена со Ранди Гебер, со кого има две деца.

Profimedia

Клаудија Шифер (49) себеси се замислувала како угледна адвокатка во адвокатската канцеларија на татко и. Во работата како супермодел била толку успешна што е запишана во Гинисовата книга на рекорди како модел со најмногу насловни страници, дури повеќе од 1000. Клаудија била мета на опседнати обожаватели кои ја прогонувале. Пред 18 години полицијата уапсила маж кој дошол на нејзиниот имот дури 9 пати. Тој подоцна изјавил дека папата му рекол да се ожени со Клаудија, по што бил сместен на психијатриско лекување. Од нејзините врски најинтересна е онаа со магионичарот Дејвид Коперфилд, а од бракот со продуцентот Метју Вон има три деца.

Image result for claudia schiffer david copperfield profimedia

Слични објави

Стилски решенија: Нијанса што ги прикрива белите влакна

Еспресо

Сликата на Грос „Хитлер во пеколот“ е прикажана во Берлин! (ФОТО)

Еспресо

По само две недели врска, Лејди Гага се омажила во тајност

Еспресо

Нема шанса да го препознаете: Погледнете како изгледа денеска раперот Врчак! (ФОТО)

Еспресо

10 години го криела љубовникот на таванот, била причина за смртта на сопругот, а потоа имала уште двајца љубовници (ФОТО)

Еспресо

Видео хороскоп за 4 јуни 2019: Близнаците ќе ги привлече некоја помлада личност

Igor

Остави Коментар

оне × два =

Слични објави

Прво официјално појавување на кралицата Елизабета по Мегзит: Хари и Меган ја шокираа јавноста, а таа ниту да трепне! (ФОТО)

Еспресо

Витаминскиот сок од рибизла е се што ви е потребно на оваа жештина (РЕЦЕПТ)

Igor

Најпознатата Албанка се „фаќаше“ со момчето покрај базен (ФОТО)

Васко Спасоски

Албанскиот модел Ангела е вистински ангел (ФОТО)

Igor

Во бикини на тераса: Геогрина Родригез покажа колку е вредна во изолација (ФОТО)

Еспресо

Вака изгледа поканата за свадбата на деценијата! (ВИДЕО)

Igor