Музиката сепак познава граници: Вдовицата на Оливер Драгоевиќ откри зошто тој не сакал 27 години да пее во Србија (ВИДЕО)

За разлика од неговите колеги кои без проблем пејат во Србија, покојниот Оливер Драгоевиќ имаше изјавено дека никогаш нема да пее во Србија, а сега неговата вдовица Весна откри зошто донел таква одлука.

Оливер не пеел во Србија никогаш после 1991 година. Весна ја раскажа приказната поврзана со нејзиното семејство и една реченица која Оливер ја изговорил во врска со тоа.

Фото: Јутрањи.хр

– Никогаш не кажал нешто грубо. Тој беше таков, се држеше до зборот во многу ситуации, не само за тоа. Кога започна војната, мајка ми, татко и сестра ми дојдоа тука во Сплит. Видовме како горат бродови, тука беше и бродот од 10 метри на мојот татко кој започна да ги гради кога започнав во основно училиште. Се викаше „Копакабана“. Татко ми виде дека гори бродот и не престана да плаче – рекла Весна во една емисија и додала:

– Оливер тогаш му кажа да не се нервира. Му рече: „Јас таму многу работев, бев милион пати, ако ви е утеха, јас веќе никогаш нема да пејам таму“. Тоа е единствена реченица која ја кажа во врска со тоа. Ништо немаше против тој, доаѓаа Срби во Сараево, Тузла…

Слични објави

Вечерва „Баклава“ го промовира новиот албум: Гости ќе бидат Дарко Рундек и „Суперхикс“

Еспресо

Роден е Џим Келтнер, „Дивље јагоде“ го објавија петтиот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Погледнете кои македонски пејачки ги слуша ѕвездата на Наполи – Елиф Елмас! (ВИДЕО)

Igor

ОСКАРИ: Како глумиците одбираат фустан за Ноќта на Оскарите

Еспресо

Марија Шерифовиќ ја преработи една од најубавите песни на Оливер Драгоевиќ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Гледачите уверени дека водителката испуштила гасови – Не се обиде ни да го сокрие тоа! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

3 + 19 =

Слични објави

Сара Јо призна дека има момче, а сега се бакнува со негов колега (ФОТО)

Igor

Манекенката која го носеше називот „Тело“ открива: Еве што „јадев“ за да ја одржувам линијата! (ФОТО)

Еспресо

Видео хороскоп за 4 јуни 2019: Близнаците ќе ги привлече некоја помлада личност

Igor

Легални намирници чија прекумерна употреба предизвикува халуцинации

Еспресо

Мадона во оскудна гардероба на прес-конференција (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп за 05.10.2019 – сабота

Igor