Миа Калифа: ТЕРОРИСТИТЕ ми се закануваа дека ќе ми ја ОТСЕЧАТ главата

Либанско-американската порно глумица Миа Калифа (26) во светот на порно индустријата била само три месеци. Во еден порно филм таа носела хиџаб, а тоа за неа бил своевиден крај на кариерата.

Поради муслиманската покривка за главата, добила закани од ИСИС поради што престанала да снима филмови за возрасни.

Освен заканите од ИСИС, Калифа вели дека на Блискиот Исток чувствувала притисоци од сите страни, а и нејзините родители се откажале од неа.

Членовите на ИСИС во меѓувреме ја „фотошопирале“ нејзината фотографија на која ја обезглавиле и ѝ порачале дека ќе гори во пеколот.

„Не смеете да покажете слабост. Тоа е баш она што го сакаат. Навистина се трудам тоа да не ме допира, но верувајте, по некое време престанува да ви биде сосема сеедно“, рекла Калифа.

Порно филмот снимен со хаџиб ѝ донел голема популарност, но ѝ донел и сериозни проблеми. Поради тоа одлучила да престане со снимањето.

Калифа сега води сопствена емисија која ја започнала на платформата Твич за емитување во живо.

Instagram
Instagram

Слични објави

БЕКАМОВИ ВО ЦРНА ГОРА: Дејвид не ја испушта раката на разголената Викторија (ФОТО)

Igor

Кејт Бекинсејл е пример за сите дами: Вака треба да изгледа секоја жена која зачекорила во петтата деценија! (ФОТО)

Еспресо

Карлеуша во свој стил повторно ги помести границите: На бината слета со хеликоптер, а гостинки ѝ беа девојките од „Хурикејн“ (ФОТО)

Еспресо

Наташа Беквалац им однесе намирници на родителите, а потоа упати апел до сите… (ФОТО)

Еспресо

Бекамови ги разлутија соседите: Ги молат да престанат со преправање на имотот

Еспресо

Многумина мислат дека не вреди толку: Дали и вам ви се допаѓа фотографијата за која Ким бара 10 милиони?

Igor

Остави Коментар

оне × два =

Слични објави

ОСКАРИ: Како глумиците одбираат фустан за Ноќта на Оскарите

Еспресо

ПАДНА БАКНЕЖ: Актерот и неговиот сопруг на луксузна јахта на Сен Тропе (ФОТО)

Igor

Саша Ковачевиќ само по бела крпа на себе! Една обожавателка му пиша: „Силувај ме“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Срамен детал на гробот на Шабан Шаулиќ на едногодишниот помен (ФОТО)

Васко Спасоски

Познат рапер сковал план како да ги спои Клои Кардашијан и Бред Пит (ФОТО)

Igor

Амди Бајрам: После Бранко, Мијалков е најдобар за во кафана (ВИДЕО)

Igor