Меланија Трамп и Кејт Мидлтон ги прошетаа пролетните зелени фустани: Чиј модел е поубав?

Првата дама на Америка и Војвотката од Кембриџ ги прошетаа своите пролетни фустани…

Меланија Трамп (49) и Кејт Мидлтон (37) се појавија на два различни настани во слични пролетни фустани.

Имено, Меланија и Доналд Трамп во Белата куќа организираа дружење со претставници од разни религиозни заедници, а за таа прилика првата дама на Америка избра елегентна зелена креација од новозеландската дизајнерка Емилија Викстид.

Креацијата има ремен околу половината, додека Меланија својот стајлинг го зачини со пролетни шарени чевли на висока потпетица од Кристијан Лобутин.

Од друга страна, Кејт неодамна при посетата на лондонскиот центар „Ана Фројд“ исто така одбра зелен фустан. Но за разлика од Меланија овој модел имаше долги ракави и немаше дополнителен ремен околу половината.

Што се однесува до обувките, Кејт се одлучи за поедноставни салонки и писмо торбичка со иста боја.

Фустанот исто така носи потпис од Емилија Викстид, една од омилените модни дизајнерки на Војвотката од Кембриџ.

Слични објави

Свадба за паметење: Се ожени познатиот хармоникаш Војче Петрушев (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

Се очекува ХАОС во Ѕвездите на Гранд: Поповиќ и дал 100.000 евра на Северина да се кара со Карлеуша

Igor

ВИДЕО+ФОТО| Белата куќа во празнично руво: Меланија Трамп е подготвена за последниот Божиќ, како прва дама!

Еспресо

Оскаровецот Хоакин Феникс на дело – Спаси крава и теле од кланица (ВИДЕО)

Еспресо

Сопругата на Џон Леџенд позираше во провокативно издание, ја обвинија за фотошоп, а потоа следуваше и нејзиниот одговор (ФОТО)

Еспресо

Каролина Гочева блесна на јубилејната насловна страница на „ПОРТРЕТ Магазин“

Igor

Остави Коментар

3 × пет =

Слични објави

По 10 години раскинаа: Една од најубавите српски пејачки сега е сингл! (ФОТО)

Igor

Вељко тајно ја снимаше Цеца во автомобилот: Во еден момент гласно и викна, но погледнете ја нејзината реакција! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ШАМАР ЗА МЕГАН И ХАРИ: Што овојпат направија принцот Вилијам и Кејт Мидлтон?

Igor

Пејачката Маја Беровиќ позира во жолто танга-боди: Фановите имаат што да видат! (ФОТО)

Никол Шерцингер „пука“ од сексапил: Сними спот во бикини од латекс (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Бонд девојката Тања Робертс е жива: Нејзиниот сопруг пренел неточна информација

Еспресо