38.8 C
Скопје
13:17 - 18 јули, 2024

Меган Mаркл сподели нова слика од Арчи по повод Денот на мајката (ФОТО)

„Им оддаваме почест на сите мајки. Оние кои биле, кои се и оние кои ќе бидат. Им честитаме на сите. Денес е Ден на мајката во Америка, Канада, Австралија, Јужна Африка, Кенија, Јапонија и во земји во дел од Европа. Ова е првиот Ден на мајката на војвотката од Сасекс“, стои во објавата на инстаграм-профилот ‘Duchess of Sussex’.

принтскирн: Instagram

За оваа посебна пригода, Меган и принцот Хари споделија нова фотографија на Инстаграм, покажувајќи ги ноџињата на нивното бебе. Со фотографијата исто така ѝ се оддава почит и на мајката на Хари, принцезата Дајана. На сликата која е направена во нивниот дом во Виндзор, омиленото цвеќе на Дајана, познато како „незаборав“, може да се види во позадината.

Објавата за помалку од еден час собрала повеќе од половина милион лајкови, а луѓето ширум светот на војвотката ѝ го честитаа Денот на мајката.

Слични објави

(Фото) Огњен Амиџиќ и Мина Наумовиќ уживаат на одмор на Кипар: Хотел со пет ѕвезди, едно ноќевање чини 750 евра!

Еспресо

Анџелина Џоли го моли Бред Пит: „Прекини ги судските случаи“

еспресо

Ќерката на шеикот од Дубаи го остави сопругот преку Инстаграм: „Драг мажу, додека си зафатен со други жени…“

еспресо

Мајката на Шенен Доерти ја прекина тишината, за првпат по смртта на нејзината ќерка: Невозможно е да се прочита без солзи

еспресо

Нови детали за врската на Џони Деп со Русинката: „Не сакаат етикети на дечко и девојка“

еспресо

(Видео) „Камен“ пијана ја пее американската химна пред полн стадион: Пејачката призна и најави лекување против порокот

еспресо
Се вчитува....