Мараја Кери го најави Божиќ со вирално ВИДЕО

Легендарниот хит на Мараја Кери,„All I Want For Christmas Is You“ е незаобиколива песна на сите листи на божиќни песни. Снимен е далечната 1994 година, а американската пејачка со изведбата на овој хит се најде на самиот врв на топ листите.

На својот инстаграм-профил Мараја го најави влегувањето во претпразничниот период. На видеоснимката се гледа како пејачката се буди на 1 ноември со тактовите на нејзината популарна песна. Во еден момент и се јавува Дедо Мраз, а пејачката вели „Време е“.

Видеото за помалку од 24 часа е погледнато повеќе од милион пати, а бројните обожаватели се согласија дека едвај го чекаат најомилениот празник во годината – Божиќ.

„Уште само 45 дена до Божиќ. Ова ми е твоја омилена песна и секогаш буди некои убави чувства во мене.“ „Најдобра божиќна песна“, се само некои од коментарите на Инстаграм.

Американската пејачка секоја година на својот најголем хит заработува шокантно вртоглава сума, а само оваа година „All I Want For Christmas Is You“ и донел 625 илјади фунти, пренесува Мирор.

View this post on Instagram

Breaking news ❄️

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey) on

Слични објави

Масажа со лажица за лице без брчки

Igor

Благи мини-пити со мед и ванила РЕЦЕПТ

Igor

Ким Кардашијан ја покажа домашната игротека која е сон на секое дете! (ВИДЕО)

Еспресо

Јас сум болна од луѓе кои не го сфаќаат ова сериозно: Италијанска блогерка успеа да собере три милиони евра донации за борба против коронавирусот! (ВИДЕО)

Сораја на базен: Ниту еден костим за капење не може да ги скроти овие „балони“ (ФОТО)

Igor

Меѓу вас нешто не е во ред – Јасни знаци дека вашиот партнер е несреќен!

Igor

Остави Коментар

1 × 2 =

Слични објави

Џинифер Анистон влезе во гинисовата книга на рекорди! Ќе се чудите зошто! (ФОТО)

Igor

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Еспресо

Водиме љубов три пати дневно: Сопругот на Ана Бекута, Мрка (77) демантира дека завршил во болница! (ФОТО)

Еспресо

Шарена посна салата

Igor

Во чии раце ќе заврши наследството на Кирк Дагас од 60 милиони долари?

Еспресо

Карлеуша во свој стил повторно ги помести границите: На бината слета со хеликоптер, а гостинки ѝ беа девојките од „Хурикејн“ (ФОТО)

Еспресо