Маја е ќерка на ПОЗНАТ ХОЛИВУДСКИ ПАР: Ќе ве изненади колку личи и на двајцата

Маја Хок е ќерка на Ума Турман и Итан Хок, кои важеа за еден од најубавите холивудски парови.

Нејзината мајка е една од најомилените актерки на Квентин Тарантино, па беше и сосема очекувано истото да важи и за младата Маја, која се појавува во неговото ново остварување „Once Upon a Time i Hollywood“.

Исто така, Маја глуми и во популарната серија „Stranger Things“. Она што сите го забележуваат е дека личи и на двајцата родители, кои имаат долги актерски кариери зад себе.

Ума и Итан имаат и 17-годишен син, а се разведоа во 2005 година. Потоа Ума доби уште една ќерка, Луна, со бизнисменот Арпад Бусон.

Слични објави

И тој не може да си поверува! Џон Леџенд е прогласен за најсексапилниот маж на светот! (ФОТО)

Igor

Мажот ја бакнал на погрешен начин, а таа му го одгризала јазикот!

Еспресо

„Дајте му вода и шеќер, го убивме“: Бака Прасе го поткачи Раста – погледнете зошто (ФОТО)

Igor

Погледнете што му направи Герогина на Кристијано пред тренинг! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пејачката Ирена Спасовска ја откопча кошулата и ги покажа „близначките“ (ФОТО)

Igor

Професија во подем: Сомелиер, стручњак кој знае сè за добрите вина.

Еспресо

Остави Коментар

десет − седум =

Слични објави

Британската јавност на нозе: Дали првата службена средба на скараните браќа, Меган и Хари вешто ќе ја избегнат?

Igor

Брејк стана татко по третпат – Овој пат на девојче!

Igor

Според проценките на магазинот „Билборд“ МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА ПОБЕДИ на Евровизија

Igor

Прва слика од пејачката Индира Арадиновиќ по излегувањето од болница и двомесечната борба за живот (ФОТО)

Еспресо

Адријан Гаџа „заплива“ во други води : Познатиот пејач има нов бизнис! (ФОТО)

Igor

ПОТВРДЕНО: Дикаприо и Де Ниро во новата драма на режисерот Скорсезе! (ВИДЕО)

Еспресо