Лепа Брена во Куманово!

На 10 ноември ќе се одбележи 500-годишнина од постоењето на Куманово и 75 години од неговото ослободување. За таа пригода жителите на Куманово ќе имаат можност да уживаат во песните на југословенската дива, Лепа Брена.

Таа ќе пее на градскиот плоштад, а гости на вечерта ќе бидат Нино Величковски, Маргица Антевска, Андра Милковска, дувачки оркестар и Бојан Ристиќ.

Слични објави

Објавени потресните мемоари на славниот актер во врска со Анџелина Џоли: Таа е ангел, најголем од сите…

Еспресо

Селена Гомез откри дека била жртва на насилство!

Еспресо

Со своите неверојатни облини сексапилната Јулија привлекува бројни следбеници ширум светот! (ФОТО)

Еспресо

Пирс Броснан (66) не личи на себе: Ниту трага од Џејмс Бонд! (ФОТО)

Еспресо

Три начини како да се релаксирате во овој период

Еспресо

Крем од лимон

Igor

Остави Коментар

два × пет =

Слични објави

Опасна конкуренција на најубавите фустани: Оделото на Меланија Трамп е ПОЛН ПОГОДОК! (ФОТО)

Igor

Софија Милошевиќ е бремена: Сакаме со вас да споделиме убава вест, ќе имаме бебе!

Еспресо

Хајди Клум се онесвестила на снимање: Фановите се поделени со мислењата, коронавирус или бременост?

Еспресо

Жељко Јоксимовиќ откри како го освоила Јована: Имаше супер бесна кола и мое це-де

Igor

ПРИРОДАТА Е НЕВЕРОЈАТНА: Погледнете ја необичната дружба на луѓето со егзотични животни (ВИДЕО)

Еспресо

Од Том Хенкс до Хоакин Феникс: Актери кои не поднесуваат да ги гледаат своите филмови

Еспресо