19.8 C
Скопје
05:59 - 20 јули, 2024

Лепа Брена во друштво на најдобрата гимнастичарка на сите времиња (ФОТО)

Лепа Брена и Надиа Команечи, иако се во поодминати години, се преубави жени, а тоа го докажаа вчеравечер на роденденот на романскиот бизнисмен Ион Тириак.

Бизнисменот го прослави 80. роденден во Мадрид, каде се појавија сите негови пријатели, како и кумовитге Лепа Брена и Боба Живоиновиќ. Фолк ѕвездата и најдобрата гимнастичарка на сите времиња ги воодушевија фановите.

 

Брена на роденденот пристигна со шешир и очила за сонце, додека поранешната романска гимнастичарка имаше бел фустан од чипка со длабоко деколте.

 

 

View this post on Instagram

 

Happy birthday to our best man ❤️❤️Ion Tiriac

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Надиа Команечи е најдобрата гимнастичарка во историјата и годинава ќе го прослави 58. роденден. Таа од 1989 живее во САД, каде пребегна од комунистичкиот режим во Романија. Во 1996 се омажи за Барт Конер, кој поради неа премина во православието, а по 10 години брак го роди синот Дилан Пол Конер.

Слични објави

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо
Се вчитува....