Лејди Ди морала да стои и да се фотографира, а Меган од сето тоа ќе биде поштедена

Меган Маркл и принцот Хари потврдија дека нивното прво дете ќе се роди во апсолутна тајност, а светот ќе биде известен дури откако кралскиот двор ќе прослави по тој повот.

Принцезата Дијана го немала тој луксуз, ниту пак војвотката Кејт Мидлтон.

Тие, со своите први бремености ги родија идните кралеви на британскиот трон, па затоа и според протоколот, требаше веднаш по пуштањето од болница да се фотографираат. Според кралската линија, веднаш по кралицата Елизабета, за наследник на тронот е принцот Чарлс, потоа принцот Вилијам, а по него, малиот Џорџ Александар Луис.

Принцезата Дијана, која е мајка на Вилијам, како што се открива во книгата „Викајте ме Дијана“, поминала низ вистински пекол по раѓањето на принцот.

Таа едвај можела да оди, бидејќи ја болела раната од породувањето. Со силен напор ги издржала неколкуте минути фотографиеање, а веднаш откако заминале репортерите, почнала да плаче од болки.

Кејт Мидлтон и Вилијам малиот Џорџ го покажаа еден ден по раѓањето, додека Шарлот и Луи само неколку часа потоа.

Меган Маркл воопшто нема да има ваква обврска, бидејќи таа е сопруга на Хари, кој е шести по ред во линијата за наследство на тронот, а нивното дете ќе биде седмо по ред.

Слични објави

Принцот Хари ја загуби тужбата: Животните на фотографиите кои ги објавувал биле дрогирани (ФОТО)

Еспресо

ТРЕНД што го одзема здивот! (ФОТО)

Igor

Меган и Хари останаа без своите титули, но и без парите на Кралицата!

Еспресо

ТРАГЕДИЈА ВО ХОЛИВУД: Синот на познат актер ја избодел мајка му, полицијата го застрелала (ФОТО)

Igor

Неверство: Жените многу полесно наоѓаат љубовник

Igor

Саша Ковачевиќ само по бела крпа на себе! Една обожавателка му пиша: „Силувај ме“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

2 × 3 =

Слични објави

Раскопчана кошула без градник под неа: Дали ова е најпровокативната фотка на Анастасија Ражнатовиќ? (ФОТО)

Васко Спасоски

Бикот го очекуваат нови деловни можности, а Вагите некој денар плус на сметката

Igor

И Џенифер Лопез е ИСТА КАКО НАС кога е без шминка и тазе „неизбањата“! Јееее!

Igor

Хари и Меган својот син го „држат“ на веганска исхрана: Кралицата загрижена за здравјето на малиот Арчи

Еспресо

Са­ла­та со ориз и фе­та си­рење (РЕЦЕПТ)

Igor

Би ризикувале се за љубовта – 4 хороскопски знаци кои лесно се вљубуваат

Igor