КРАЛИЦА НА ГОЛОТИЈАТА: Манекенката годишно заработува околу 35 милиони денари

Манекенката Деми Роуз (24) кариерата ја започнала како модел за долна облека кога се преселила во Бирмингам.

На социјалните мрежи нагло станала популарна откако почнала да објавува провокативни фотографии во оскудно издание.

View this post on Instagram

💛✨

A post shared by Demi Rose 🌹 (@demirosemawby) on

Многу од нејзините скоро 10 милиони следбеници ја нарекуваат кралица на голотијата.

View this post on Instagram

Stay close to those who feel like sunlight 🌞

A post shared by Demi Rose 🌹 (@demirosemawby) on

Нејзиниот приход од манекенството се проценува на 650.000 долари, односно околу 35 милиони денари.

View this post on Instagram

🌬 @dannydesantos

A post shared by Demi Rose 🌹 (@demirosemawby) on

Понекогаш работи и како диџеј, а се појавила и во неколку музички спотови.

View this post on Instagram

Sun kissed ☀️

A post shared by Demi Rose 🌹 (@demirosemawby) on

Иако никогаш не потврдила дека нејзиниот изглед не е сосема природен, странските медиуми нагаѓаат дека ги оперирала градите и ставила филери во устата.

Слични објави

Италијанците се гневни на славната манекенка поради видеото во кое се мајтапи со коронавирусот и глуми задушување

Еспресо

Дупчиња на образите имаат само 20 отсто од луѓето во светот, а тие се посебни токму поради ова!

Еспресо

ЕДНОСТАВНО И СЕКСИ: Модниот стил на Брижит Бардо кој му одолева на времето (ФОТО)

Igor

Џеј Ло се појави со топче на главата, милиони фанови загрижени за нејзиното здравје (ФОТО)

Igor

Принцот Хари ја оставил Меган сама пред породувањето?

Igor

The Chicks имаат нова песна! (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

1 × 4 =

Слични објави

Кој најмногу се ЛЕПИ за АНАСТАСИЈА РАЖНАТОВИЌ?

Igor

Поранешната пејачка на „Луна“: Повеќе ќе заработев ако продавав на пазар

Igor

ЖЕСТОК ПОТЕГ: Бившиот свршеник на Лејди Гага се вмеша во хаосот меѓу Бредли и Ирина

Igor

Ќерката на Шабан Шаулиќ сними песна, му ја посвети нему

Igor

Раде Шербеџија откри како со сопругата ги поминуваат деновите во самоизолација

Еспресо

ГО ПРОМЕНИ ИМИЏОТ: Сите останаа без зборови од новиот изглед на Јелена Карлеуша

Igor