Која од „Дисциплина кичме“ се разбуди од кома

Фронтменот на „Дисциплина кичме“, Душан Којиќ – Која, се разбуди од вештачката кома, после мозочниот удар минатата недела.

„Се разбуди Која и веќе неколку дена полека закрепнува“, напишал новинарот Галеб Никачевиќ, а неговиот твит го пренесе новинската агенција Танјуг.

Која доживеа мозочен удар во Велика Британија, каде заминал во посета на својата сестра. Итно бил примен во една локална болница, каде лекарите го вовеле во вештачка кома, за да може мозокот да закрепне.

Која речиси четири децении е активен на балканската музичка сцена, најпрво како дел од триото „Шарло акробата“, а потоа во „Дисциплина кичме“.

Слични објави

„Тоалет-манија“: Лозано и близнаците од „Некст тајм“ жонглираа со моментално најбараниот производ во светот (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Доживеале нешто што не може да се замисли: Меган Маркл им помогнала да направат селфи!

Слободен Печат

Жена Овен – секогаш во потрага по љубовник

Igor

Сораја позираше без шминка, фановите воодушевени од нејзините атрибути – Уф, какви воздушни перничиња (ФОТО)

Igor

Секси Севе ги ПОКАЖА совршените нозе, секој би сакал да ЅИРНЕ под тесното мини кожно здолниште (ФОТО)

Igor

Идрис Елба обвинет од јавноста дека лаже за неговото заразување со коронавирусот!

Еспресо

Остави Коментар

четири + 20 =

Слични објави

Како знаеш дека е подготвен за сериозна врска?

Igor

Најчестите проблеми со кои се соочуваат паровите за време на сексот

Igor

Поранешниот дечко на починатиот Џорџ Мајкл му ја искршил вилата вредна неколку милиони (ВИДЕО)

Igor

Во кој период од денот е најдобро да се води љубов

Igor

Оваа Србинка е најубавата кошаркарка во светот! (ФОТО)

Еспресо

Пи­леш­ко во до­ма­тен сос (РЕЦЕПТ)

Igor