Кои се најчесните хороскопски знаци?

Дознајте кои три хороскопски знаци се најчесни, тие се одлични пријатели, никогаш нема да ве измамат,

Овен

Веселиот израз на неговото лице не мора ништо да значи, ниту пак фактот дека изгледа многу младо и незрело за годините. Машките припадници на овој знак имаат продорен поглед, поради кој нема ни да се осмелите да ги излажете, а тоа е паметен избор бидејќи тие никогаш не би простиле лага. Секогаш се брутално искрени и истото го очекуваат за возврат. Жената Овен, пак, никогаш не може да ги скрие нејзините емоции. Веднаш ќе можете да ги прочитате нејзините мисли, само ако фрлите еден единствен поглед на нејзиното лице.

Бик

Биковите се многу опуштени и духовити. Изразот на нивното лице како да сака да ви каже дека со нив сте заштитени и затоа не треба да ве излаже боемската атмосфера која извира од нивниот неодолив поглед. Бикот говори со толку смирен и нежен тон, што неговиот глас ќе ве натера да се почувствувате размазени и сигурно како мало дете. Можете да бидете сигурни дека Бикот никогаш нема намерно да ве повреди или навреди.

Вага

„Јас балансирам“ е главното мото на овој знак. Кога работите ќе излезат надвор од контрола, Вагата е таа која воведува ред и смирува страстите. Мирољубива и праведна, Вагата мрази да биде сама. На сите можни начини ќе се обиде да одбегне караници и лаги. Секогаш ќе биде тука за вас како пријател и ако се обиде да ве излаже, многу брзо ќе се издаде самата, бидејќи има многу силна грижа на совест.

Слични објави

НЕ ЗНААТ ШТО СО ПАРИТЕ: Нема да верувате колку пари дал Николас Кејџ за неговиот миленик ОКТОПОД (ФОТО)

Igor

Со црево на плажа: АЊА ВЕТЕРОВА ја испира негативната енергија (ВИДЕО)

Igor

„Изгубената“ песна на ФРЕДИ МЕРКЈУРИ објавена 28 години по неговата смрт

Igor

Ретко кој знаел: Фросина Ременски ја обожава оваа работа (ФОТО)

Igor

ЈА НАПАДНАА: Јелена, лошо влијаеш врз Дара Бубамара!

Igor

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледала Цеца како матурантка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

7 + 12 =

Слични објави

Не се обидувајте да ги излажете: Овие 3 хороскопски знаци се најдобрите детектори на лаги

Igor

Жената на познат српски фудбалер очајна поради операцијата на носот: Не сум поубава, бев идиот! (ФОТО)

Васко Спасоски

ГОЛА водителка им испрати порака на шпанските фудбалери: НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРАТЕ! (ФОТО)

Igor

ДАРКО ЛАЗИЌ ДОБИ СИН: Еве кое име го одбра за својот наследник

Igor

Не престанува да шокира: Уште еден смел стајлинг на Ешли Греам (ФОТО)

Igor

Ѕвездата на „Игра на тронови“ е во брак 15 години, а неговиот живот е голема енигма: Питер Динклиџ ги крие имињата и ПОЛОТ на децата!

Еспресо