Ким Кардашијан: „Веќе 10 години го шминкам целото тело“ (ВИДЕО)

Ким Кардашијан Вест на почетокот на оваа година призна дека веќе со години се бори со псоријаза, хронична непренослива болест која воглавно се манифестира со промена на кожата и ноктите и која може да предизвика сувост, лупење, воспаление и промена на бојата.

А, сега, старлетата откри и дека поради псоријазата веќе 10 години ги шминка и другите делови од телото, освен лицето, и на Инстаграм сподели видео од своите рутини за прекривање на неправилностите на нозете.

 

View this post on Instagram

 

I’m so excited for you guys to try my new @kkwbeauty Body Collection. It consists of 3 different products (body make up, a liquid body shimmer and a loose shimmer powder). I use them all separately and sometimes all together depending on the look I am going for. This one shown above is the body Make Up. This is what I use most often. I don’t always like my legs to have shimmer on them. I use this when I want to enhance my skin tone or cover my psoriasis. I bruise easily and have veins and this has been my secret for over a decade. I’ve learned to live with and not be insecure of my psoriasis, but for days when I want to just cover it up I use this Body Makeup. My formula is so creamy and buildable and has a smooth satin finish. It builds easily for a more full coverage if needed. It launches 06.21.19 at 12pm pst at kkwbeauty.com #kkwbeauty. Stay tuned for some videos showing how i use it all.

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

„Го користам ова за да ја нагласам својата боја на кожата и да ја прекријам псоријазата. Склона сум на модрици и имам видливи вени, а ова е мојата тајна повеќе од десет години. Научив да живеам со псоријазата и не дозволив да ми ја намали самодовербата, но во деновите кога сакам да ги покријам несовршеностите, го користам овој мејкап за тело“, напишала Кардашијанката во описот на објавата со кој ја претставува и својата нова линија на шминки за тело, кои ќе бидат лансирани на 21-ви јуни.

 

Ким објавила и компаративна фотографија од своите нозе пред и после мејкапот и мора да признаете дека резултатите се запрепастувачки.

Слични објави

Водителката Ирена Спировска наскоро ќе заплива во брачните води? (ФОТО)

Еспресо

Се мажи Сораја: Еве на кого е забрането да дојде на свадбата! (ФОТО)

Еспресо

Три популарни бои за коса кои ќе ја одбележат пролетта

Igor

Били Ајлиш се соблече на концерт во Мајами: Чувствувам како ме гледате! (ВИДЕО)

Еспресо

Видео хороскоп 20 јуни 2019, четврток

Igor

Ѓоковиќ во прегратка со најзгодната Хрватка – Најубавата новинарка воодушевена од Србинот (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

два × оне =

Слични објави

Лејди Гага напиша: „Lokah Samastah Sukhino Bhavantu“ и направи хаос! Еве, што значи тоа! (ФОто)

Igor

Се жени братот на АНА ИВАНОВИЌ, а ОВА ПРАВИЛО ги вчудоневиди сите поканети

Igor

Во домот на Џенифер Лопез ни во карантин не е досадно: Погледнете го семејниот танц кој стана хит на социјалните мрежи!

Еспресо

Од што се плаши Северина: Ја ангажирале и бајачката на Кеба за спас

Igor

Хрватската Мис Универзум во разрушен стан по земјотресот: Им помагам на пријателите! (ФОТО)

Еспресо

Преубавата манекенка Викторија Јаначковиќ објави фотка за која долго ќе се зборува! (ФОТО)

Васко Спасоски