Кејт ненадејно се појави на Вимблдон: Настана вистинска возбуда! (ФОТО)

Војвотката добро се забавуваше гледајќи го тенискиот меч.

Војвотката од Кембриџ предизвика вистинска возбуда кога ненадејно се појави на Вимблдон.
Кејт Мидлтон (37) за оваа прилика облече бел кошула/фустан со мала црна машничка и соодветен црн ремен со потписот на Александар Меквин.

профимедиа

Војвотката изгледаше неверојатно среќно и расположено кога одеше до своето место, местото од каде таа го следеше мечот меѓу Хариет Дарт и американката Кристина Мекхејл.

Кејт својот аксесоар го сведе на минимум, како и шминката, но затоа не штедела на насмевките. Изгледа дека одлично си поминувала, зборувајќи со британските тенисерки Кејти Батлер и Ен Кеотавонг.

профимедиа

Војвотката е позната по својата голема љубов кон спортските натпревари, а особено кон тенисот. Последен пат тенискиот терен го посети минатата година со својата јатрва, Меган Маркл.

Слични објави

„Човекот Кен“ кој на операции потроши околу 700.000 евра: „Носот ми отпаѓа“ (ФОТО)

Igor

Селма Хајек на плажа го покажа деколтето кое распаметува (ФОТО)

Еспресо

Патниците избраа: Ѕирнете во 17-те најлуксузни хотели во светот (ФОТО)

Еспресо

ПРОПУШТЕНА ПРИЛИКА: Сандра Булок и Кијану Ривс открија што криеле цели 25 години

Igor

Готвачот на Наоми Кембел ја откри тајната на „Итал“ исхраната!

Еспресо

8 трикови за визуелно истенчување на фигурата

Igor

Остави Коментар

оне × оне =

Слични објави

Е, ова е газда: Погледнете што ќе направи Ед Ширан за своите вработени за време на пандемијата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Еспресо

Тибетската традиција на ткаење му помага на градскиот буџет! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Џенифер Лоренс се спрема за тајна венчавка? Моминската вечер дебакл!

Igor

„Тие зборови најмногу ме заболеа“: Џеј Зи откри што му кажал Коби Брајант месец дена пред смртта! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џенифер Анистон го СРУШИ интернетот! (ФОТО)

Igor