Кејт Мидлтон едвај ја задржа сукњата на себе: Во последна минута избегна катастрофа! (ФОТО)

И војвотките имаат проблем, но со ветрот…

Кејт Мидлтон овие денови имаат полни раце работа. Дневно се појавува барем еднаш на некој настан, а неретки се ситуациите каде мора да помине и на неколку локации, за работниот ден да го заврши на некоја работна вечера.

Утринава таа се појави пред детската клиника во Лондон облечена во комплет со потписот на Долче и Габана.

профимедиа

Војвотката од Кембриџ на себе си имала кратка, но широка сукња до над колена. Кога излезе од автомобилот лондонскиот ветар силно дувнал, а Кејт за малку ќе останела без неа. Меѓутоа,. војвотката успеала на време да ја зграби сукњата и да се спаси себе си од скандал од големи размери.

Ова не е прва прилика во која Кејт има проблеми со сукњата. Во текот на првите години откако ги доби кралските должности, војвотката носеше сукњи со слични кроеви а ветрот често и беше непријател. Меѓутоа, по тие скандали таа доби наредба од кралицата да носи сукњи со потесен крој, примерна должина и од потешки материјали.

профимедиа

Слични објави

Оваа боја на фустан е измислена за русокоси! (ФОТО)

Еспресо

Лепа Брена го знае лекот за коронавирусот – ПРСКАЈТЕ ОД ОВА ВО УСТА ТРИ ПАТИ ДНЕВНО (ФОТО)

Еспресо

Омилениот глумец од „Лудите седумдесетти“ обвинет за силување на три жени: Му се заканува казна од 45 години!

Еспресо

Ноле ти си цар! Најдобриот тенисер на светот се симна пред својата зграда и играше тенис со дечињата! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Морала да се крие под мртви тела за да преживее: Мила Јововиќ открива потресна животна приказна

Igor

Тоа што не сте го знаеле за Хаваите – Уживање под палмите или качување на највисоката планина (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

два × два =

Слични објави

Котевска: Да појасниме, не стојам јас до Леонардо ди Каприо, тој стои до мене (ФОТО)

Еспресо

Вељко сподели радосни вести – Пристигна нов член во семејството Ражњатовиќ! Се огласи и Цеца! (ФОТО)

Еспресо

Oд подочниците ослободете се со сода бикарбона

Igor

Меган Маркл конечно направи нешто што претходно ѝ беше строго забрането!

Еспресо

Дуа Липа го покажа телото со мани, многумина се разочараа (ФОТО)

Еспресо

Кристијанo Роналдо ја плаќа својата девојка Џорџина! Откриено е и колку ѝ е платата!

Васко Спасоски