18.8 C
Скопје
09:14 - 26 септември, 2023

Карактеристики на жените кои ги одбиваат момците, според хороскопските знаци

Секој човек има свои предности, но и некои специфични „мушички“ кои може целосно да го уништат впечатокот за нив како личности.

Овојпат девојките можат, според хороскопот, да откријат кои нивни карактеристики баш и не им се допаѓаат на претставниците на спротивниот пол.

Се препознавате ли во некои од нив?

ОВЕН

Овните сакаат промени, а со своето нестабилно однесување можат да го разлутат својот потенцијален партнер.

БИК

Сакаат тие да одлучуваат и сè да биде по нивно, а во меѓувреме да „плачат“ дека партнерот не знае да прави компромис за нив.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците се зависни од своите мобилни телефони, четуваат и прават селфи-фотки. Токму оваа навика ги одбива и партнерите и пријателите.

РАК

Раковите се родени за врска, а кон своето момче развиваат мајчински однос, па затоа и тие бегаат од нив.

ЛАВ

Жените родени во знакот Лав се грижат партнерот да знае дека е сакан, но тоа на несигурните момци им изгледа застрашувачки.

ДЕВИЦА

Девиците претеруваат со својот перфекционизам и иако некогаш тоа е добро и практично, може и многу да нервира.

ВАГА

Вагите се многу неодлучни и секогаш оставаат другиот да избере, но тоа не секогаш им се допаѓа на момците.

СКОРПИЈА

Жените Скорпии често се непромислени со изборот на зборови, па лесно може да повредат.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците лесно се вљубуваат, но сепак преовладува желбата за слобода. Ова за мажите е навистина збунувачки.

ЈАРЕЦ

Кај нив не постои спонтаност, сè мора да е однапред испланирано и некогаш оваа нивна карактеристика навистина оди по нерви.

ВОДОЛИЈА

Тие се љубопитни и сакаат да испробаат сè, но и да експериментираат и инсистираат на тоа дури и кога нема интерес од другата страна.

РИБИ

Нив тешко можете да ги прочитате, а ситуацијата ја влошува и нивната навика да испраќаат измешани сигнали.

БОНУС ВИДЕО:

Слични објави

Неделен финансиски хороскоп: Нови можности за Биковите, убава понуда за Стрелците, парични промени за Водолиите…

Еспресо

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....