КАКО ГО ЗАПОЗНАВ ПАРТНЕРОТ: Сара Мејс откри дека со Димитар се „фатиле“ на емисија, ама се криеле (ФОТО)

Во рубриката „Како го запознав партнерот“ – денеска ја имаме познатата пејачка Сара Мејс.

Таа со нашите читатели реши да ја сподели приказната околу тоа како се запознала со својот сегашен сопруг, водителот Димитар Атанасовски.

 

View this post on Instagram

 

❤️ #love #happiness #dayoff #marriagerocks

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace_official) on

Искрена како и секогаш, Сара се присети на времето кога си ја пронајде својата сродна душа.

– Партнерот, односно мојот сопруг Димитар го запознав на интервју. Тогаш тој беше водител на емисијата „Тротоар“, а јас му бев гостинка. Симпатиите се појавија уште кога си подадовме рака да се запознаеме во продукцијата каде се снимаше интервјуто, но нашата врска започна две години подоцна, односно кога двајцата учествувавме во реалното  шоу – „Танц со ѕвездите“. Е, од таму започна се – се присетува Мејс.

Инаку таа и ни откри дека на почетокот од нивната врска се криеле од очите на јавноста, особено од медиумите, а кога ќе им се јавел некој новинар да праша дали има нешто помеѓу нив, двајцата негирале…

– Да, вистина беше, на почеток се договоривме со Димитар да нe откриваме дали сме заедно, бидејќи беше почеток и не знаевме дали ќе успееме. Ете, некои новинари во тоа време нè испочитуваа, а подоцна кога сфативме и двајцата дека тоа е сериозна врска, повеќе не се криевме – вели познатата пејачка, која денес заедно со Димитар се родители на малечката Илина.

 

View this post on Instagram

 

❤️ #family

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace_official) on

Слични објави

Уживаат во Шпанија: Габана раскинал со Долче, па си нашол нов дечко (ФОТО)

Igor

И ЛЕПА БРЕНА ВО ТРЕНД: Пејачката снимена на улица, еве што правеше (ФОТО)

Igor

Манекенката ја разбудиле од анестезија додека била на операција на мозокот

Еспресо

Редовниот секс ве прави посреќни, помлади, но и попаметни!

Igor

Уметнички дела со мистериозни пораки: Овие 5 тајни се скриени во познатите слики! (ФОТО)

Еспресо

Александра Пријовиќ е бремена? Лепа Брена случајно ја издаде снаата! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет + 20 =

Слични објави

Видео хороскоп за 3 јуни 2019, среда

Igor

Изгледот на Бер Грилс ги зачуди гледачите: Изгледа како порно актер од 70-те (ФОТО)

Igor

Јелена Карлеуша во жолто мини-бикини: Само што не ѝ испаднаа градите! (ВИДЕО)

Еспресо

Николас Кејџ фотографиран со новата девојка, коментарите не престануваат: Колку години има таа, 15?

Еспресо

Каков блам: Нејзиниот дечко целосно ја посрамоти (ФОТО)

Igor

Стари филмови кои се идеални да ги погледнете со своите деца додека сте во карантин! (ВИДЕО)

Еспресо