13.8 C
Скопје
03:10 - 28 септември, 2023

Каде завршиле парите кои Шабан Шаулиќ однапред ги земал како капар?

Менаџерот и долгогодишен пријател на починатата фолк-ѕвезда открива што се случи со парите кои Шабан Шаулиќ ги земал како капар за идните настапи.

Менаџерот Звонко Грујиќ тврди дека вдовицата на Шабан, Гордана, сите пари кои ги земале за настапи кои нема да се одржат, ги вратиле и веќе не должат ниту денар за тоа.

Шабан во менаџерот Грујиќ имал многу доверба и му се доверил и кога го пишувал тестаментот. Тој открива и дека Гордана била „глава“ во домот на Шаулиќ и дека имала целосна контрола, Шабан сите пари би ги потрошил без да заштеди ниту денар.

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....