23.8 C
Скопје
09:34 - 15 јуни, 2024

Каде завршиле парите кои Шабан Шаулиќ однапред ги земал како капар?

Менаџерот и долгогодишен пријател на починатата фолк-ѕвезда открива што се случи со парите кои Шабан Шаулиќ ги земал како капар за идните настапи.

Менаџерот Звонко Грујиќ тврди дека вдовицата на Шабан, Гордана, сите пари кои ги земале за настапи кои нема да се одржат, ги вратиле и веќе не должат ниту денар за тоа.

Шабан во менаџерот Грујиќ имал многу доверба и му се доверил и кога го пишувал тестаментот. Тој открива и дека Гордана била „глава“ во домот на Шаулиќ и дека имала целосна контрола, Шабан сите пари би ги потрошил без да заштеди ниту денар.

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо
Се вчитува....