Ја напушти Македонија пред седум години! Погледнете како изгледа денес Александра Пилева ! (ФОТО)

Се сеќавате на пејачката Александра Пилева која пред десетина години беше доста активна на македонската музичка сцена?

Пилева заедно со своето семејство во 2013 година се отселија од Македонија и подобро утро побараа во далечната Америка.

За жал Александра не ја продолжи својата музичка кариера, туку се посвети на нешто сосема друго.

Инаку неодамна таа позираше за насловната страница на македонскиот весник „Macedonian Social“ кој се издава во Америка. Пилева на насловната фотка позира во долг бел фустан кој и ги открива нејзините долги нозе.

Погледнете:

 

View this post on Instagram

 

Online issue is up. Check link in bio…

A post shared by Macedonian Social (@macedoniansocial) on

Слични објави

Свадба за паметење: Се ожени познатиот хармоникаш Војче Петрушев (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пример за колешките: Антониа Гиговска без дилема е најубаво облечената пејачка на естрадата (ФОТО)

Igor

Синот на Бекам заплака поради кавга со девојката (ФОТО)

Igor

Ни месец после ракинувањето, а милијардерката веќе го „освои“ баш неговото срце!

Igor

Виолетовата е дефинитивно нејзината боја: Кејт Мидлтон во никогаш подобро издание (ФОТО)

Igor

Луис Капалди, Стормзи и Мејбел освоија „Брит“ награди: Били Ајлиш за првпат ја изведе „No time to die“ во живо! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

10 + 16 =

Слични објави

Винона Рајдер и Пенелопе Круз застанаа во одбрана на Џони Деп: Тој не е насилник!

Еспресо

Николина Пишек дава совети за брза фризура во самоизолација

Еспресо

Ова не го прават ни шеиците! Сораја ги „полеваше“ со пари пејачите на нејзиниот роденден (ВИДЕО)

Igor

Хороскоп за 28 октомври 2019 – Близнаците со успех на деловното поле, Шкорпиите ќе бидат повредени

Igor

Кетрин Зита Џонс ги украде сите погледи на црвениот тепих (ФОТО)

Еспресо

Гвинет Палтроу позираше целосно гола, некои се згрозија од фотографијата (ФОТО)

Igor