Хороскопот открива кои мажи се склони на неверства

Многу работи се запишани во нашиот карактер, но и меѓу ѕвездите. Една од нив сосема сигурно е и верноста во љубовните врски.

Биковите можат да се пофалат со фактот дека веројатно се најверните хороскопски знаци и ќе направат се нивната љубов да трае засекогаш. Ракот се наоѓа веднаш на второто место, но свесни се и тие и сите околу нив дека уживаат во повремено, сосема невино заведување.

Но, кои мажи ја носат титулата најневерни? Откријте во продолжение.

Овен

Припадниците на овој хороскопски знак по природа се ловци. Дури и ако се заљубат, тешко остануваат верни бидејќи секогаш, барем потсвесно, трагаат по нова љубовна авантура. Флертот им е омилена „спортска“ дисциплина.

Близнаци

Близнаците понекогаш се дволични и осветољубиви па се способни да се впуштат во љубовна авантура само за другите да ги направат љубоморни и да им докажат дека се родени заводници.

Стрелец

Припадниците на овој хороскопски знак нема да пропуштат ниту една прилика за заведување, па воопшто не е чудно тоа што постојано менуваат партнерки и главно не знаат како да и останат верни на една жена.

Слични објави

Крај на бракот после осум години: Разводот официјален, но без изјави

Igor

Рита Ора со провокативна фотографија ги покажа новите тетоважи (ФОТО)

Еспресо

Се омажи една од најубавите спортистки – Ива Стојковска, премиерот Зоран Заев беше гостин (ФОТО)

Igor

Принцот ВИЛИЈАМ искрено за ТРАГИЧНАТА ЗАГУБА на својата мајка: ТАА БОЛКА се чувствува како ниту една друга! (ВИДЕО)

Igor

Во домот на Џенифер Лопез ни во карантин не е досадно: Погледнете го семејниот танц кој стана хит на социјалните мрежи!

Еспресо

Наградата за животно дело во Кан за Ален Делон

Igor

Остави Коментар

4 × 2 =

Слични објави

30 трикови кои на секоја жена ќе и го променат животот (ВИДЕО)

Igor

Северина го остави Игор во семејната куќа, Кеба не може да ја врати снаата дома!

Васко Спасоски

Меган избркала дури 3 дадилки: Персоналот буквално бега без размислување!

Igor

ФОТО: Позната актерка во филмови за возрасни сака да дојде во Белград, но е спречена во тоа!

Васко Спасоски

Џенифер Лопез ја освои наградата „The People’s Icon“

Васко Спасоски

Шерон Стоун го покажа скриениот талент: Сликата која ја наслика ги воодушеви сите (ФОТО)

Еспресо