Хали Бери во шестата деценија прави вратоломии како од шега (ФОТО)

Глумицата Хали Бери веќе со децении наназад важи за една од најпосакуваните жени во светот, а многу луѓе зборуваат дека изгледа како „милион долари“. Холивудската ѕвезда денес има 53 години, а на фигурата можат да и позавидат и помлади девојки.

Хали мора да биде фит не само поради своето здравје, туку и поради работата. За улогите го подготвува телото на ригорозен начин, кој вклучува доста одрекувања, а пред сè и многу вежби.

„Боксот е една од вежбите која ги вклучува мускулите на целото тело. Го обликува секој мускул и согорува голем број калории и масти“, рекла Хали, која открила дека тренира бокс повеќе од 10 години.

Покрај боксот Хали се занимава и со фитнес и вели дека тоа и помага да води здрав живот.

Во шестата деценија глумицата изведува вратоломии како од шега.

View this post on Instagram

It’s #FitnessFriday and today we talk about the importance of trying something new. Many of us get stuck in our fitness routines and do the same circuits over and over each week. We do the same exercises for legs, the same for upper body, the same for abs and so on and then we wonder why we don’t see any real change in our body. Well, here is the answer. You have to shock your system and offer your body new exercises that it can respond to. Recently, I started doing #handstands with #donkeykicks and I noticed my upper body got stronger and more defined. So today in my stories, fitness icon @peterleethomas will show you 3 easy ways of doing old exercises to shock your body and get faster results. The #planche works shoulders, the #atomicclimber works lower abs and the #pistolsquat works the legs. I guarantee you you will see a change! I also shared two of my favorite lunch meals to have on the go. As always enjoy! ❤️💪🏽#FitnessFridayHB #Week30

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Слични објави

Српската естрада бара протерување на Даниел Кајмакоски: „За него треба затвор“ (ФОТО)

Igor

Карлеуша откри што мисли Душко за нејзините провокативни фотки

Igor

Емина Јаховиќ ја најави новата песна со промена на имиџот: Веќе не е бринета!

Еспресо

Сите ги спуштаме ролетните кога ќе блесне сонцето: После ова повеќе нема ни да помислите да ја затемните собата

Еспресо

Дивата во проблеми: По откажувањето на венчавката, сега мора на суд! (ФОТО)

Еспресо

Кога тато изгледа подобро од синовите: Дејвид Бекам го покажа своето заносно тело (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

дванаесет − 2 =

Слични објави

Александра Пријовиќ го крштева синот: На бебето му отвориле сметка во банка, позната е и сумата што ја издвоиле

Еспресо

Марија Шерифовиќ ја преработи една од најубавите песни на Оливер Драгоевиќ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Откако Дунавка Трифуновска се пофали, нејзиното ново момче објави заеднички фотки: Започнувам љубовна врска со жена во вистинска смисла на зборот (ФОТО)

Еспресо

Неговиот изглед влева страв во коски: Ксердан можеби не е убав, но затоа е најмилиот мачор (ФОТО)

Еспресо

КАРЛЕУША Е ВИНОВНА: Како хрватскиот фудбалер стана дел од црна листа?

Igor

Симсонови го предвиделе Коронавирусот уште во 1993 година! (ВИДЕО)

Еспресо