Хали Бери го обвини бившото момче за инцест и расизам: Водевме љубов трипати годишно (ФОТО)

Во тешката битка за старателство од 2011 година за нивната ќерка Нала, глумицата Хали Бери и манекенот Габриел Обри не бирале зборови за да го оцрнат партнерот. Иако досега сè беше „под клуч“ на судот, интересните детали кои холивудската глумица ги изнесе за да го дискредитира таткото на своето дете, сега стигнаа во јавноста.

Во списите што му биле врачени на судот, денес 53-годишната Хали Бери изнела неверојатни и шокантни обвиненија на сметка на таткото на нејзиното дете, со кого била и верена. Меѓу другото Хали го обвинувала дека користел многу „расни епитети“ во текот на нивната врска, а одбивал да признае и дека нивната ќерка е од мешана раса.

Profimedia

Покрај тоа се осврнала на неговата љубовна врска со личност од неговото семејство, тврдејќи дека таа информација го уништила нивниот сексуален живот. Хали Бери рекла дека Обри имал сексуални односи со таа личност во периодот кога преминувала од едно вдомително семејство во друго.

„По првите шест месеци нашиот сексуален живот едноставно исчезна, а по една година водевме љубов помалку од трипати годишно“, изјавила на судот Бери.

Таа го обвинила Одри дека имал психички проблеми, тврдејќи дека не е подобен за Нала да расте покрај него, посебно бидејќи боледувал од депресија и анксиозност, а притоа одбивал да побара стручна помош.

Profimedia

„Габриел одби да прифати одговорност за тие проблеми. Наместо тоа го критикуваше моето тело на начини што се многу понижувачки за жената. На крај успеав да го наговорам заедно да побараме стручна помош за нашите проблеми“, рекла глумицата.

Во 2014 година судот донел одлука Хали Бери на својот бивш партнер да му плаќа 16.000 долари месечна алиментација, како и ретроактивно да плати 115.000 долари и дополнителни 300.000 за адвокатските трошоци на Обри.

 

Слични објави

Секс на различни места: Со експериментирање до врвен оргазам

Igor

Пло­до­ви во служ­ба на убавината: Одржу­вај­те ја ко­жа­та свежа со по­мош на тиква

Igor

Сакаше да ги поздрави фановите, па за малку не падна од балконот (ВИДЕО)

Igor

Северина стегната во корсет со чипка и жешки гаќички ги збудали пријателите (ФОТО)

Igor

Медитерански тортиљи со пилешко месо

Igor

Се обесија близнаци кои учествуваа во познато „ријалити“: Во шумата било пронајдено и проштално писмо (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

8 + четиринаесет =

Слични објави

„Морам да најавам дека сме бремени“: Рики Мартин и сопругот го очекуваат четвртото дете

Igor

ВИСТИНАТА ЗА ТОМ ХЕНКС: Поради жена станал православен, а со ОВАА болест се бори цел живот

Igor

Наташа Беквалац на црвениот тепих во краток сако-фустан, а сандалите се посебна приказна

Еспресо

Kупила кремa за лице во аптека и веќе два месеци е во болницата!

Igor

Ова се 10 животни лекции на кои нè научи филмот „Кум“

Еспресо

Елена Ристеска со последната објава ќе ве расплаче: „Ќе те погоди како нож во гради кога ќе погледнеш кој е на сликата“ (ФОТО)

Igor