Фронтменот на ДИСЦИПЛИНА КИЧМЕ преживеал мозочен удар

Која од „Дисциплина Кичме“ преживеал мозочен удар, а лекарите од Велика Британија морале да го стават во вештачка кома.

Тој бил во посета на својата сестра во Англија. Уште во самиот момент на пристигнување, Која чувствувал одредени здравствени тегоби и побарал лекарска помош. Таа на сите им се заблагодарила за грижата за нејзиниот брат, но и побарала приватност.

Ова се случило пред околу две недели, а лекарите навреме му пружиле лекарска помош. Од семејството изјавиле дека ќе ја известуваат јавноста за секоја евентуална промена, но дотогаш бараат мир и приватност.

Слични објави

Македонската естрада се плаши од коронавирусот: Едни ги откажуваат настапите, другите чекаат на сопствениците на локалите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Сања Кужет со фотографија во бикини го запали Инстаграм (ФОТО)

Igor

Јелена Карлеуша искрено: Би сакала да сум слаба како Северина!

Igor

ОТКРИЕНА СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА: Прва фотографија од дадилката на Арчи (ФОТО)

Igor

Ова го може само тој! Чола успеа да направи нешто што колегите од Балканот може само да сонуваат!

Igor

Еве како познатите личности се забавуваат во изолација! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

девет + Шестнаесет =

Слични објави

Јелена Карлеуша го исплука Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Кога Лацио победува, Ана Фалки се соблекува (ФОТО)

Еспресо

Светски познатата Дуа Липа доаѓа во Скопје?

Igor

Хип-хоп легендата нема издадено албум од 2015, а е најплатениот музичар оваа декада!

Слободен Печат

БЕЗВРЕМЕНСКО ПАРЧЕ: Како правилно се перат фармерки?

Igor

Пријанка Чопра и Ник Џонас најдобро облечен пар (ФОТО)

Igor