(ВИДЕО) СЕ ОГЛАСИ ЖРТВАТА НА КОЗБИ: “Тој е сексуален предатор кој е пуштен од затвор!”

Жртвата на Козби зборуваше за прв пат по неговото излегување од затвор

Откако Врховниот суд во Пенсилванија ја поништи обвинителната пресуда на Били Козби за сексуална злоупотреба во јуни, се огласи неговата жртва Андреа Констанд.

Поранешната вработена на Универзитетот Темпл во Филаделфија, беше меѓу првите жени што го обвинија Козби за сексуална злоупотреба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bill Cosby (@billcosby)


Тој е сексуален предатор кој е пуштен од затвор“, рече таа, додавајќи:

Не бев изненадена од неговото ослободување. Тој е арогантен, нема грижа на совест“.

Андреа тврди дека Козби не покажал каење за сè што направил.

За време на престојот во затвор, тој не покажа каење за сè што ми направи“, изјави Андреа во емисијата „Денес“ (“Today”).

Таа додаде дека се чувствува разочарана поради неговото ослободување од затвор и дека тоа не е во ред.

Констанд ќе го сподели своето искуство и сведоштво со јавноста во книгата „Моментот: стоење до Бил Козби, говорење за жените“ („The Moment: Standing Up to Bill Cosby, Speaking Up for Women“).

Потсетуваме, Бил Козби одлежа повеќе од две години затвор. Тој беше осуден во 2018 година под обвинение за злоупотреба на дрога и сексуална злоупотреба. Неговата казна беше поништена во јуни, откако беше пронајден договор со претходниот обвинител што спречува судење во овој случај.

Слични објави

БИЛИ АЈЛИШ ОТКРИВА: Луѓето се плашат од големи гради, изгубив многу следбеници поради нив

Еспресо

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

Ј.К.Д

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Мед и лук за подобар имунитет

Еспресо

ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето кои јадат повеќе млечни масти имаат помал ризик од срцеви заболувања

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ: Некои разговори можат да придвижат нови интереси

И. Т.

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.
Се вчитува....