ЛЕГЕНДАТА ЗАМИНА: Почина големиот актер Жан – Пол Белмондо

ПАРИЗ – Францускиот актер Жан – Пол Белмондо почина денеска во својот дом во Париз на 88 -годишна возраст, изјави неговиот адвокат, а јави Ројтерс

Тој беше многу слаб во последно време. Се угаси мирно “, изјави Мишел Годест за Франс прес.

Белмондо глумеше во околу осумдесет филмови и остави зад себе многу улоги за паметење.

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

Ј.К.Д

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Мед и лук за подобар имунитет

Еспресо

ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето кои јадат повеќе млечни масти имаат помал ризик од срцеви заболувања

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ: Некои разговори можат да придвижат нови интереси

И. Т.

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.

ШТО ЗНАЧИ КОГА СОНУВАТЕ ДЕКА ПАЃАТЕ: Психолозите имаат објаснување

И. Т.
Се вчитува....