Еве што се крие под мејкапот: Вака изгледа Селма Хаек без грам шминка! (ФОТО)

Навикнати сме да ја гледаме во гламурозни тоалети и со беспрекорна шминка.

Но кога не шета низ црвениот тепих, таа изгледа вака, и тоа гордо го покажува.

Актерката на својот Инстаграм објави неколку фотографии без шминка на кои светлоста од сонцето и го осветлува лицето.

Сите нејзини следбеници се сложија со едно, таа изгледа прекрасно. Селма Хаек инаку има 52 години.

Погледнете ја целата галерија која ја направи…

И една бонус фотка од базен…

View this post on Instagram

#water #agua

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

 

Слични објави

Олга Кириленко, девојката на Бонд позитивна на коронавирус!

Еспресо

ОБОЖУВА ДА СЕ СОБЛЕКУВА: Жешката Русинка без милост ги провоцира мажите (ФОТО)

Еспресо

Јелена Карлеуша: На Душко му дадов безброј нови шанси

Еспресо

Тибетската традиција на ткаење му помага на градскиот буџет! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Ламбе испрати убави вести од Америка: Пејачот по вторпат ќе стане татко!

Слободен печат

Направете сами чоколадо од проверени состојки

Igor

Остави Коментар

оне + седум =

Слични објави

Камила е убавицата која претендира да ја надмине и Селма Хаек (ФОТО)

Igor

Туна објави фотографии од када, ама не е сама (ФОТО)

Igor

Манекенката Бојана Нушкова ги почести обожавателите на Инстаграм со топлес-фотографија (ФОТО)

Igor

Никогаш не излегуваат од мода: Како да ги комбинирате белите фармерки (ФОТО)

Igor

Почина актерот Ванчо Крстевски

Еспресо

Ана Михајловски проговори за поранешниот сопруг и го откри новото момче!

Еспресо