Елтон Џон на работ од смртта

Познатиот музичар Елтон Џон откри дека го молел Господ да му даде уште една прилика да ги види своите синови пред да умре.

Имено, поради многу опасна инфекција која ја добил во текот на турнејата во Јужна Африка бил во тешка состојба и на самиот раб на смртта, призна тој во своите мемоари, кои ги објави неодамна.

– Докторите ми кажаа дека ми преостануваат само уште 24 часа живот. Поминав 11 дена во болница пред да ме пуштат на домашна нега, која потраа неколку недели, изјави музичарот за кој неодамна беше снимен и филм.

Во мемоарите откри и дека има неверојатна среќа, иако, во тој момент не се чувствувал така.

– Лежев буден цела ноќ, прашувајќи се дали ќе се извлечам или тоа е навистина крајот. Го молев Господ…те молам, не давај да умрам, те молам повторно да ги видам своите деца, дај ми уште малку време, раскажува тој во своите мемоари.

Во мемоарите Елтон Џон откри и интересни и интимни моменти на кои лично присуствувал од животот на трагично загинатата принцеза Дијана, наведувајќи го „Дијана ефектот“ како нејзино најмоќно оружје.

Слични објави

Славниот актер постојано глуми татко, а својата ќерка не сака ниту да ја запознае

Igor

Едноставна и прекрасна: Камерон Дијаз во опуштено издание (ФОТО)

Igor

Сораја овој пат потполно ги излуди обожавателите! (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на Драган Бјелогрлиќ е вистинска убавица! Таа привлекува внимание каде и да се појави, а еве со што се занимава (ФОТО)

Igor

За Стивен Кинг не е битна расната разноликост: Славниот писател вербално нападнат на социјалните мрежи

Еспресо

„Откако ќе ги изедам сите залихи на благо за карантинот“ – Карлеуша позираше во бикини на Версаче во својот гардеробер (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

три × 1 =

Слични објави

Најубавата Југословенка и денес е ЖЕНА ИПОЛ – Поради голите фотки не успеа да биде Мис на светот! (ФОТО)

Igor

Албанскиот модел Ангела е вистински ангел (ФОТО)

Igor

Ивица Дачиќ повторно се „фати“ за микрофонот и ја запеа „Пукни зоро“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ЗА СИТЕ ЉУБИТЕЛИ НА ХОРОРИ: 10 најстрашни филмови на Нетфликс! (ВИДЕО)

Еспресо

Направи нешто што никој не го очекуваше! Мадона ги изненади и збуни своите обожаватели! (ФОТО)

Igor

Видео хороскоп за 21.05.2019, вторник

Igor