20.8 C
Скопје
02:43 - 16 јули, 2024

Два хороскопски знака кои формираат најлош астро-пар

Секој од нас знае да направи одредени компромиси кога е љубовта во прашање. Но, некои луѓе, колку и да се трудат, не можат да успеат да ја спасат врската.

Некогаш тоа е поради ненадминливите различности и неприфаќањето на компромисите. Според астрологијата, постои еден најлош астро-пар и се работи за Овен и Рак.

Според хороскопот, нема полоша комбинација од овие два знака. Овенот сака да се движи, да патува и да доминира, додека Ракот повеќе сака да биде пасивен и мирен. И двајцата влечат кон својата страна, без да сакаат да попуштат по никоја цена.

Исто така, меѓу овие двајца партнери често ќе има кавги, како да зборуваат на различни јазици. Кога ќе дојде до конфликт, Овенот е избувлив, а потоа рамнодушен, додека Ракот сето тоа го сфаќа премногу лично.

Но, ова не мора да значи дека доколку дојде до ваков спој сигурно нема да успее. Сето тоа зависи од желбата на секој од партнерите да се промени барем малку за среќна врска.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....