Дуа Липа со нов историски рекорд

Дуа Липа постигна уште еден музички рекорд. 23-годишната пејачка е првата жена во историјата, која има три песни кои се слушнале над 800 милиони пати на Spotify. Дуа овој рекорд го достигна со песните “New Rules”, “One Kiss” и “IDGAF”, јавува ТЧ.

Дуа Липа веќе неколку месеци не објавила нова песна, но претходно ги информираше фановите дека работи на новиот албум и наскоро ќе објави нови проекти.

Во февруари, Дуа стана првата Албанка која освоила две Греми награди, најважниот музички настан во САД.

Слични објави

Нумерологијата открива дали вашето име ви носи пари!

Еспресо

Преубава и смртоносна: Од израелската КРАЛИЦА НА ОРУЖЈЕТО застанува здивот

Igor

Хороскоп за 02 септември 2019, понеделник (ВИДЕО)

Igor

Го покани на бина и му подари необичен подарок! Погледнете што се случи на концертот во Скопје на раперите Корона и Римски! (ВИДЕО)

Igor

Домот е таму каде што е срцето: РИТА ОРА купила луксузна вила во Приштина

Igor

Ова не го прават ни шеиците! Сораја ги „полеваше“ со пари пејачите на нејзиниот роденден (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

пет × 1 =

Слични објави

Кејт Мидлтон: Мачнините за време на бременоста постојат и во кралското семејство

Еспресо

Јелена Карлеуша во СЕКСИ ИЗДАНИЕ брутално искрена: Те сакам мамо, НЕ МИ МОЖАТ НИШТО! (ФОТО)

Igor

Посни колачиња – лубеничиња

Igor

СОВЕТИ ЗА УБАВИНА: Кои се најчестите грешки кои ги правиме?

Igor

Лејди Гага позира како киборг, ама гола: Фановите се прашуваат дали е ова најдобрата насловна страница на деценијата? (ФОТО)

Васко Спасоски

Кога е вистинското време за купување чевли?

Igor