Џесика Алба откри дека ги шпиунирала своите деца преку скриени камери

Холивудската актерка Џесика Алба е мајка на три деца, ќерките Онор Мари, Хевер Гарнер и синот Хејс.

Како и секоја мајка, така и холивудската актерка се обидува ништо да не им недостанува на нејзините деца, но со оваа нејзина изјава ги зачуди своите обожаватели.

Актерката изјави дека се обидува постојано да ги контролира нејзините деца. Таа инсталирала камери во сите детски соби за да ги следи како напредуваат со нивното учење, имајќи го предвид фактот дека поради пандемијата на коронавирусот и нејзините деца следат „онлајн“ настава.

Profimedia
Profimedia

Секако дека ги опоменувам ако не обраќаат внимание на она што наставникот им го кажува! Имам свои скриени камери преку кои можам да видам дали се фокусирани или се шегуваат. Ако случајно се испокараат, можам да го премотам видеото за да проверам кој почнал прв“, гордо објасни Алба.

Instagram
Instagram

Таа воедно откри дека нејзините деца не знаеле со што се занимава нивната мајка до пред неколку години.

Се сеќавам кога Онор беше прво одделение, еден ден се врати дома целата тажна и ме праша: „Зошто не ми рече дека си славна личност?“. Таа се чувствуваше изневерена затоа што не знаеше што работам, а една соученичка и донела списание на кое сум на насловна страна. На Онор не и беше јасно што бара нејзината мајка во веникот“, се потсети актерката низ смеа.

Instagram
Instagram

Алба вели дека и двете ќерки долго време мислеле дека нивната мајка работи за еколошки одобрена компанија за козметика „The Honest Company“, која ја основала, а нејзиниот син Хејс има само три години, па очигледно и не размислува за нејзината професија.

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

Квентин Тарантино станува писател – потпиша договор за две книги

Еспресо

Моника Белучи јавно го критикуваше поранешниот сопруг: Се надевам дека конечно ќе започне да се грижи!

Еспресо

Се омажи ќерката на Зорица Брунцлик која никогаш не се појавува во јавност (ФОТО)

Igor

По пример на нејзината сестра: Кајли носи бикини постаро од неа (ФОТО)

Igor

Ефикасни вежби: Како подбрадокот засекогаш да исчезне? (ВИДЕО)

Igor

Познатата водителка Елен Деџенерис позитивна на коронавирусот

Еспресо

Остави Коментар

два − 1 =

Слични објави

Лејди Гага ја објави рендгенската снимка по стравичниот пад (ФОТО)

Igor

Тијана Дапчевиќ пред 25 години: На оваа фотка ниту сестрата Тамара не би ја препознала (ФОТО)

Васко Спасоски

Кристијано Роналдо ги разнежни фановите на Инстаграм со фотка со децата (ФОТО)

Еспресо

60 фотографии кои МОРАТЕ да ги погледнете ПРЕД ДА УМРЕТЕ! (ВИДЕО)

Igor

МЕЛАНИЈА БЕЗ ГРАДНИК: Првата дама уништена од брутални коментари (ВИДЕО)

Igor

Македонски изведувачи го одбележаа второто издание на „Скопје анплагд 2020“

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian