Бред Пит конечно доби заедничкото старателство над децата – Анџелина Џоли ја продолжува правната борба

По речиси пет-годишната судска битка, Бред Пит конечно доби заедничко старателство над неговите шест деца со Анџелина Џоли, пренесува „Пејџ Сикс“. Сепак, се шпекулира дека станува збор за „привремена одлука“, а Џоли ја продолжува својата правна борба.

профимедиа

По неколку месеци сведочења на експерти за услуги за деца кои разговарале со нивните деца, Џон Одеркрик, приватен судија ангажиран од поранешната двојка да го надгледува случајот, јасно го изнел своето мислење за пресудата.

„Имаше значителна промена во договорите за притвор заснована на исклучително деталната одлука донесена од судијата“, открива извор „Пејџ Сикс“ и додава, „Бред само се обидуваше да има повеќе време со своите деца – и беше јасно дека Енџи стори сé што е можно за да го спречи тоа.“

Profimedia

Друг избор пак открива дека заедничкото старателство не е единственото прашање на кое Анџелина се спротивставува, туку дека постојат и други нешта што загрижуваат, но судската постапка е затворена и запечатена.

Џоли, која минатата година побара го дисквалификува Одеркирк од случајот со разводот – во поднесокот во понеделникот изјави дека судијата одбил да им дозволи на „малолетните тинејџери да сведочат за нивните искуства, потреби или желби за судбината на старателството“ повикувајќи се на калифорнискиот код кој вели „потребно е детето да има 14 или повеќе години за да има дозвола да сведочи доколку сака“. Џоли исто така тврди дека Одеркирк одбил да слушне докази за кои таа тврди дека се релевантни за безбедноста и благосостојбата на децата.

Profimedia

Три од децата на Џоли и Пит се тинејџери, 17-годишната Пакс, 16-годишната Захара и 14-годишната Шајло. Најстариот, Медокс, сега има 19 години и не е предмет на одлуката за старателство. Тие исто така имаат 12-годишни близнаци, Вивиен и Нокс.

Пит беше обвинет од извори блиски на Џоли дека бил насилен кон неговиот тогаш 15-годишен син Медокс за време на летот од Франција кон САД, но никогаш не биле покренати обвиненија против него.

Адвокатот на Џоли тогаш рече дека барала развод со цел да го зачува „здравјето на семејството“, но според судијата, на сведочењето на Џоли му недостасувало кредибилитет во многу важни области и постојната наредба за старателство морала да биде изменета, во согласност со барањето на Пит, во најдобар интерес на децата.

Слични објави

МРАЧНАТА СТРАНА НА ИЛОН МАСК: Поранешната сопругата Џастин со потресна изјава

Еспресо

(ФОТО+РЕЦЕПТ) ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ ЗА ДЕНЕС ПРЕДЛАГА: Печени пиперки со лук

Ј.К.Д

СУПЕР МАРИО ДОАЃА НА МАЛИТЕ ЕКРАНИ: Со опасна актерска екипа!

Еспресо

(ФОТО) ВО ДВОРОТ НА ПЕНЗИОНЕРОТ ПАВЛЕ ЃОРГИЕВСКИ: Село Логовари може да се гордее со овој господин!

Ј.К.Д

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ ЛИСНАТИ КРОАСАНИ СО ДВЕ СОСТОЈКИ: За благ и лезетен почеток на неделата

Еспресо

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРЕДУПРЕДУВА: Следува голема промена на времето! Внимавајте!

Ј.К.Д
Се вчитува....