БОБА И БРЕНА одбиле да го спонзорираат НОЛЕ – еве колку милиони се во загуба поради тоа

Боба Живојиновиќ пред 17 години го одбил таткото на Новак Ѓоковиќ, кој побарал од него да инвестира 500.000 евра во младиот тенисер.

Боба и Брена тогаш мислеле дека таква инвестиција не би имала смисла, бидејќи Новак бил болежлив, а татко му Срѓан е „тежок“ соработник. Го одбиле со причина дека Новак е талентиран и дека може да постигне и самиот.

Идејата на таткото на Ноле била Боба да добива по 15% од секој договор на младиот тенисер. Да пристапел, денеска семејството Живојиновиќ би имало 18 милиони евра само од договорите, хонорарите и спонзорите на Ѓоковиќ.

Таткото на Ѓоковиќ никогаш не криел дека често позајмувал пари за да може неговиот син да тренира редовно. Но, сега, кога Новак е веќе светски тенисер, спонзорите сами доаѓаат кај нив.

Слични објави

Зошто не ги покрила со косата? Розга настапуваше со фластери на ушите! (ФОТО)

Еспресо

Познатите Хрвати се во шок по земјотресот: Врескав од страв, сè уште се тресам! (ФОТО)

Еспресо

Пејачката Аделина Тахири се испружи во базен и покажа со какво „оружје“ располага! (ФОТО)

Кејт Бекинсејл предизвика вистинска драма со бакнежот со нејзината колешка! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Од модел до милионерка и мајка на четири деца: Еве како Хајди Клум заработила 90 милиони долари (ФОТО)

Еспресо

Земја каде важат необични правила: Овие работи можете да ги видите само во Јапонија! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

5 × 4 =

Слични објави

Погледнете како и стојат бикините на Шакира кои сама ги дизајнирала (ВИДЕО)

Igor

Скандали кои кралското семејство се обидува да ги заборави (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Меган Маркл и принцот Хари се преселија во Лос Анџелес!

Еспресо

Меган и Хари не се откажуваат од луксузот! Не излегуваат од дома, а оваа жена им носи се на послужавник! (ФОТО)

Еспресо

Роби Вилијамс: Неколкупати размислував за самоубиство

Igor

Раперот упорен: Ќе дојде денот кога ќе бидам претседател на САД

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian