37.8 C
Скопје
12:26 - 18 јули, 2024

БЕБЕТО НА КИМ И КАНЈЕ ДОБИ БИБЛИСКО ИМЕ: Среќните родители објавија како ќе се вика

Познтата ѕвезда од реалните шоуа го објави името на својот новороден син точно за Денот на мајката, преку твит.

Ким Кардашијан на својот твитер-профил ја објавила честитката за Денот на мајката која ја добила од сопругот Канје Вест. Тие го избрале името Псалм Вест за својот син, кој се роди бргу по кралското бебе Арчи Харисон.

Ким и Канје се во брак од 2014 година и оттогаш добија четири деца, Норт, Сент, Чикаго и неодамна родениот Псалм. Медиумите шпекулираа со името на бебето, а една од најчестите претпоставки беше Бер или Теди.

Инспирацијата за името доаѓа од Библијата, особено што и Канје Вест во последниот период покажал поголем интерес религијата.

ким кардашијан
Принтскрин

Слични објави

Анџелина Џоли го моли Бред Пит: „Прекини ги судските случаи“

еспресо

Ќерката на шеикот од Дубаи го остави сопругот преку Инстаграм: „Драг мажу, додека си зафатен со други жени…“

еспресо

Мајката на Шенен Доерти ја прекина тишината, за првпат по смртта на нејзината ќерка: Невозможно е да се прочита без солзи

еспресо

Нови детали за врската на Џони Деп со Русинката: „Не сакаат етикети на дечко и девојка“

еспресо

(Видео) „Камен“ пијана ја пее американската химна пред полн стадион: Пејачката призна и најави лекување против порокот

еспресо

(Фото) Голема прослава во семејството Ѓоковиќ: Братот на Новак го слави 29. роденден

еспресо
Се вчитува....