Алекс Родригез откри детали за венчавката со Џенифер Лопез (ФОТО)

Џенифер Лопез и Алекс Родригез се верија во март оваа година, а јавноста оттогаш со нетрпение го очекува објавувањето на датумот, но и било какви детали за венчавката.

Поранешниот безбол играч сега конечно откри неколку детали.

– Кога размислуваш за плановите за венчавката, а партнерка ти е Џенифер, се што правиш е потврдување со главата. Не знам каде ќе се венчаме, не знам што ќе облечам, не знам ни кога ќе се венчаме – само ќе се појавам, се пошегува Алекс и додаде:

– Ќе биде тоа долг лет.

https://www.instagram.com/p/B02CpABgHus/?utm_source=ig_embed

Иако не сакаше да ја открие локацијата, изјави дека не станува збор за Дубаи.

Џенифер претходно откри дека ќе се венчаат и во црква.

– Би сакала да имам голема венчавка и овој пат да биде и во црква. Бев три пати во брак, но ниту еднаш не се венчав во црква – додаде таа.

View this post on Instagram

11:11 🙏🏼😇

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Слични објави

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат и уништат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Еспресо

Може да гласаме за Македонија! Да ја поддржиме Мила Москов на детскиот Евросонг! (ВИДЕО)

Igor

Направиле подземен базен среде џунглата, користејќи само стап (ВИДЕО)

Еспресо

Легендарната Шер после 44 години во исто издание: Никој не може да поверува дека има 73 години (ФОТО)

Еспресо

Тоа што Хилари Даф му го направи на своето дете многумина го осудија (ФОТО)

Igor

Овие работи мажите ги забележуваат на вас за време на сексот

Igor

Остави Коментар

14 + 2 =

Слични објави

Ангелот на кој годините не му можат ништо – Згодната Бразилка повторно го покажа совршеното тело! (ФОТО)

Еспресо

МУ ЗЕМАЛЕ СЕ, ГОЛЕМ СРАМ: Холивудски актер ограбен во Белград за време на настап

Igor

Гоца Тржан ги „подбра“ колегите што се жалеа за откажаните настапи! (ФОТО)

Еспресо

Пее, растура, а кога ќе видите како изгледа… Љупка Арсовска е нова пејачка на естрадата за која допрва ќе слушнете сите (ВИДЕО)

Igor

Цеца без грам шминка на белградскиот аеродром, а поради еден детал ја споредија со Џеј Ло (ФОТО)

Еспресо

Откако се претвори во Кен, сега сака да биде жена (ФОТО)

Еспресо