7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

АЛЕК БОЛДВИН СЕ ОГЛАСИ ПО ТРАГИЧНАТА НЕСРЕЌА НА СЕТ: Моето срце е скршено

Актерот Алек Болдвин се огласи на „Твитер“ во врска со инцидентот на сетот на снимањето на филмот „Rust“ во кој го рани режисерот Џоел Соуза и ја усмрти директорката на фотографија Халина Хачинс пукајќи од реквизит. Актерот истакна дека е шокиран и тажен од нејзината трагична смрт.

(ВИДЕО+ФОТО) ОВА Е ЖЕНАТА КОЈА ЈА УБИ АЛЕК БОЛДВИН: Вистински куршуми во пиштол – филмски реквизит!

„Нема зборови со кои можам да го опишам мојот шок и тага во врска со трагичната несреќа што го одзеде животот на Халин Хачинс, сопруга, мајка и наша колешка, која длабоко ја цениме“, рече Болдвин.

Тој истакна дека целосно соработува со полициската истрага „за да се утврди како дошло до оваа трагедија“ и дека бил во контакт со нејзиниот сопруг со давање поддршка нему и на неговото семејство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Latidos del Cine (@latidosdelcine)

„Моето срце е скршено поради нејзиниот сопруг, нивниот син и сите кои ја познаваа и сакаа Халина“, рече Болдвин.

Во четвртокот вечерта, канцеларијата на шерифот на Санта Фе потврди дека Болдвин пукал од реквизитен пиштол, ја усмртил Хачинс и го повредил Соуз на сетот филмот „Rust“ во кој Болдвин глуми и е во улога на продуцент.

42-годишната Хачинс со хелихоптер била итно пренесена во болница во Ново Мексико, но за жал, набргу потоа таа починала. Соуз бил пренесен во Регионалниот медицински центар Кристус Сент Винсент во Санта Фе и бил пуштен на домашно лекување во текот на денот.

Во врска со инцидентот не е покренато обвинение и никој не е уапсен. Според Канцеларијата на шерифот, истрагата се уште е „отворена и активна“ и тие продолжуваат со испитување на сведоците.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miz Hollywood (@mizhollywood)

„Rust Movie Productions LLC“ објави соопштение во четвртокот вечерта, во кое се вели: „Целата актерска екипа и вработените на сетот се апсолутно уништени од денешната трагедија и изразуваме длабоко сочувство до семејството и најблиските на Халина. Ја прекинавме филмската продукција на неопределено време и во целост соработуваме со исрагат на полицијата во Санта Фе. Ќе обезбедиме психолошко советувалиште на сите вклучени во филмот додека работиме на кривично гонење на овој ужасен настан“.

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег и на пониските места, еве кога!

Ј.К.Д

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.
Се вчитува....