Дали е време да раскинете со партнерот? Поставете си ги овие три прашања!

Понекогаш љубовта е еднакво силна како и претходно, но врската едноставно не води никаде.

Следниве три прашања треба да си ги поставите сами на себе, за полесно да одлучите дали е време да раскинете…

Дали се чувствувате пријатно кога разговарате со својот партнер?

Комуникацијата е клуч за успех или неуспех во секој однос. Ако забележувате дека со партнерот не разговарате отворено, туку дека непрекинато го разубавувате она што сакте да го кажете, веројатно не сте сосема опуштени пред него, се плашите од некои негови реакции и немате целосна доверба.

Дали на партнерот сте му дале шанса за промена?

Иако не веруваме во промени, луѓето можат навистина да поработат на тоа да станат подобра верзија од себеси. Ако проблемот е во вашиот партнер и отворено сте му кажале што ве мачи кај него, дали тој се обидел тоа да го промени? Ако не го направил тоа, значи дека не му е доволно важно да го стори тоа за вас. Истата работа важи и во повратен правец. Ако партнерот ви нагласил што му смета кај вас, а вие не сте преземале ништо во врска со тоа, можеби едноставно не ви значи доволно.

Дали самите себеси сте се фатиле во лага?

Понекогаш знаеме толку лесно да влеземе во рутина и да станеме роб на навиките, што почнуваме да се лажеме и самите себеси. Ако сте забележиле дека го правите тоа за да го одбраните својот партнер и неговото однесување, време е да се разбудите од тој сон и да се соочите со реалноста. Така ќе му помогнете и нему, но најмногу на себеси.

Слични објави

Видео хороскоп за 24.05.2019, петок

Igor

Бикини кои се радост за машките очи: „Голите бикини“ ќе ги носат сите жени, а ќе се воодушеват и Македонките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралицата Елизабета сè уште вози автомобил и јава коњ

Еспресо

КОЛИНДА ОБЛЕЧЕ ТЕСЕН КОЖЊАК, РЕГИОНОТ ВО ДЕЛИРИУМ: Погледнете како изгледаше хрватската претседателска! (ФОТО)

Igor

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Еспресо

Правила кои треба да ги знаете ако го посетите Дубаи: Никако не јадете со лева рака!

Еспресо

Остави Коментар

4 × пет =

Слични објави

Ова е моментално најгледаната серија во светот!

Слободен Печат

Емотивна песна на Тајзи: „Сине мој те чека многу пот и борба, многу ку*ви и дрога“! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Oскар и бургери пред сендвичара: За оваа слика на славниот пар зборува цел свет (ФОТО)

Еспресо

ВИДЕО ХОРОСКОП за 10 јуни 2019: Овните ги чека романтичен ден, Девиците ќе бидат под стрес

Igor

Разголената Сораја повторно ги излудува фановите – „Тие си апсолутно совршенство“ (ФОТО)

Еспресо

Младата актерка која глумеше во филмот на Дизни, почина од тумор на мозокот

Еспресо